BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kiedy powstanie S16? Nowy Producent materiałów drogowych w Olsztynie

22 maja 2009 w miejscowości Florczaki pod Olsztynem odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu ogólnopolskiej firmy specjalizującej się w produkcji materiałów drogowych i kostki brukowej - POLBRUK S.A.  Czy to przyspieszy budowę trasy S16?

Oddział ten będzie już 12-ą z kolei fabryką tej firmy w Polsce. Pierwsze partie produkcji są już na paletach. Szacuje się, że roczna wydajność nowej linii produkcyjnej wyniesie ok. 700 000 m² kostki brukowej lub innych produktów.  Polbruk założył, że do końca 2009 z nowego zakładu pod Olsztynem wyjedzie 400 000 m² kostki.

„Dla większości wzorów kostki przemysłowej, Florczaki staną się centrum produkcyjnym na cały region północno-wschodni. Skoncentrujemy się tu głównie na produkcji wszelkich wyrobów dla drogownictwa: krawężników, obrzeży, płyt ściekowych oraz elementów małej architektury – chcielibyśmy, aby zakład stanowił zaplecze zaopatrzeniowe dla budowniczych drogi ekspresowej S16, która jest i ma pozostać głównym szlakiem komunikacyjnym na Mazurach, a z uzyskanych od Centrum Unijnych Projektów Transportowych informacji wiemy, że rozbudowa S16 rozpocznie się za 2 lata, w roku 2011 i potrwa do 2015. Jesteśmy tutaj, bo chcemy uczestniczyć i wspierać to ważne dla całego regionu przedsięwzięcie.” - mówi Prezes Zarządu, Aleksander Szyszko.

Polbruk od 17 lat dostarcza najwyższej jakości materiały do budowy dróg i autostrad w Polsce. Krawężniki, korytka ściekowe, płyty ażurowe Polbruku były wykorzystywane m.in. do budowy autostrady A2 z obwodnicą Poznania i węzłem Stryków, czy takich dróg krajowych jak S10 (Toruń-Lipno) i S3 (Elbląg - Mamonowo) albo obwodnic Garwolina i Bydgoszczy.

Jak przystało na firmę odpowiedzialną społecznie (Polbruk już 2 rok realizuje strategię CSR) przy budowie nowej fabryki, dzięki zastosowanym technologiom, zadbano o ekologię i bezpieczeństwo pracy. Jednym z kluczowych elementów obniżających poziom hałasu jest kabina dźwiękochłonna, w której zamknięto wibroprasę. Przestrzeganie przepisów BHP i spełnianie surowych wymogów koncernu CRH dotyczących ochrony zdrowia pracowników czyni nowy zakład bardzo przyjaznym dla szeroko rozumianego otoczenia.

W uroczystości otwarcia nowego zakładu produkcyjnego POLBRUK S.A. wzięło udział ok. 150 gości, w tym przedstawiciele lokalnych władz: gminy, powiatu i województwa, a także liczni kontrahenci, wśród których większość to potencjalni interesariusze budowy drogi S16.
POLBRUK S.A.

ul. Nowy Świat 16c; 80-299 Gdańsk
tel. 058 554 59 45 - 48 w. 48; tel. kom. 0605 41 00 31,
www.polbruk.pl

logo footer