BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadion Narodowy: zakończono montaż trybun

Zakończono montaż trybun na Stadionie Narodowym w Warszawie Jak poinformowało Narodowe Centrum Sportu, na dolnym i górnym poziomie zamontowano ponad 2100 prefabrykowanych elementów stanowiących przyszłą widownię, na której zasiądzie 55 tysięcy widzów.

Montaż trybun na Stadionie Narodowym był wyjątkowo trudną operacją ze względu na ciężar elementów, których waga przekraczała 30 ton, oraz bardzo duży zasięg pracy dźwigów, które układały elementy na najwyższych rzędach górnego poziomu trybun. Dostawcą prefabrykowanych elementów trybun jest firma Pekabex z Poznania.

Po zakończeniu układania trybun zdemontowane zostały i wywiezione z płyty boiska ciężkie dźwigi. Wewnątrz niecki stadionu pozostał tylko jeden dźwig, który służyć będzie do rozkładania lin konstrukcji dachu.

Na terenie budowy trwają prace przy tworzeniu konstrukcji pomocniczych i zabezpieczających trybuny, które będą niezbędne do rozkładania lin. Coraz bardziej widoczne są efekty prac montażowych konstrukcji stalowej. Zainstalowano już osiem z 72 zespołów zastrzał-odciąg, które wraz z 72 słupami głównej konstrukcji stalowej utworzą pylony.

Zbliża się do końca budowa przyłącza sieci cieplnej od magistrali biegnącej wzdłuż ul. Zielenieckiej do węzła cieplnego zlokalizowanego przy tunelu prowadzącym na dawny Stadion X-lecia. Ułożono już pierwsze kable wysokiego napięcia. Równocześnie trwa wyposażanie w aparaturę energetyczną pomieszczeń znajdujących się w bryle Stadionu. Włączenie energii elektrycznej, a także uruchomienie węzła cieplnego, przewidywane jest na przełom października i listopada br.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer