BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Sekretarz generalny UEFA zadowolony z przygotowań Ukrainy do Euro 2012

Sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino, podczas swojej dwudniowej wizyty na Ukrainie, ocenił pozytywnie jej przygotowania do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Jestem absolutnie przekonany i pełen optymizmu co do gotowości Ukrainy do zorganizowania Euro 2012, oświadczył Infantino na konferencji prasowej w Kijowie.

Przed spotkaniem z dziennikarzami w stolicy Ukrainy, Infantino przeprowadził inspekcję trzech innych miast, które także będą gospodarzami turnieju: Lwowa, Doniecka i Charkowa.

We Lwowie odnotował "widoczny postęp" w pracach, choć wskazał, podobnie jak podczas pobytu w Doniecku i Charkowie, że miasto musi jeszcze rozwiązać kwestię przemieszczania się gości turnieju, czyli zwiększyć prace nad infrastrukturą.

Gianni Infantino przypomniał również o nauce języków obcych i o przygotowaniu wolontariuszy mówiących w języku angielskim. Wątpię, czy w ciągu 18 miesięcy (do Euro 2012) cały świat nauczy się ukraińskiego. Wyjście jest jedno: Ukraińcy powinni nauczyć się języka angielskiego, powiedział sekretarz generalny UEFA.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer