BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Port Lotniczy Ławica wycofał ważny wniosek dotyczący EURO 2012

Nieoczekiwanie Port Lotniczy Ławica wycofał swój wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do rozbudowy lotniska. W ten sposób wzrosło zagrożenie, że Poznań nie spełni wymagań dotyczących organizacji Euro 2012.

Wczoraj Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu opublikowała na swojej stronie komunikat informujący o tym, że umorzono postępowanie w sprawie uwarunkowań środowiskowych. Powód: wycofania w tym tygodniu przez Port Lotniczy Ławica wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Interesującym może być fakt, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej kierownictwo lotniska wniosło o podjęcie przez RDOŚ postępowania.

Wniosek o decyzję środowiskową port złożył na początku stycznia br., ale już po miesiącu wystąpił o zawieszenie postępowania. Otrzymanie pozytywnej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych jest niezbędne do uzyskania zezwolenia budowlanego. Procedury RDOŚ związane z decyzją trwają kilka miesięcy, zatem wycofanie wniosku nie pozostanie bez wpływu na harmonogram prac.

Tymczasem obecnie Ławica ma największe spośród portów lotniczych opóźnienie w przygotowaniach do Euro 2012. W Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie inwestycje związane z transportem lotniczym są fazie realizacji i przebiegają zgodnie z planem. Jedynie rozbudowa lotniska na Ławicy w Poznaniu jest "krytycznie opóźniona".

źródło: www.poznan.naszemiasto.pl
zdjęcie: Bartosz Jankowski

logo footer