BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie 10 tysięcy wolontariuszy podczas mistrzostw Euro 2012

Przy organizacji mistrzostw Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie będzie pomagało ponad 10 tysięcy wolontariuszy. Co prawda rekrutacja rozpocznie się dopiero w 2011 roku ale już teraz zainteresowani mogą się wstępnie zgłaszać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wolontariat podzielony zostanie na dwie grupy. Jedna z nich ma być powołana przez UEFA i te osoby pracować będą na stadionach, lotniskach, hotelach oraz centrach pobytowych. W Warszawie i w Kijowie potrzebujemy po 1000 wolontariuszy, w pozostałych miastach będzie ich 500. Druga grupa wolontariuszy jest wybrana przez poszczególne miasta. Np. w Gdańsku ma ich być 600, poinformował PAP rzecznik prasowy spółki EURO 2012 Polska Juliusz Głuski.

Rekrutacja składa się z czterech etapów. Pierwszy to aplikacja on-line, później odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna, a cały proces zakończą szkolenia - ogólne i funkcyjne.

Potencjalny wolontariusz powinien mieć skończone 18 lat, odpowiednie kwalifikacje w zależności od funkcji oraz, poza znajomością języka polskiego lub ukraińskiego, musi także biegle posługiwać się językiem angielskim. Dodatkowym atutem może być znajomość języka któregoś z zespołów uczestniczących w mistrzostwach.

Przed nikim nie chcemy zamykać drzwi. Planujemy, aby w każdym zespole wolontariuszy znalazły się osoby w różnym wieku, z małych i dużych miejscowości. Część z nich to będą cudzoziemcy, a także osoby niepełnosprawne. Rozmowy kwalifikacyjne potrwają od września do listopada 2011 roku, niemniej wstępne informacje na stronie www.euro2012.com będą dostępne już od najbliższej jesieni, podkreślił Głuski.

źródło: www.sportowefakty.pl
zdjęcie: Tomasz Jagodziński

logo footer