BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

PGE Arena Gdańsk już z parkingami autobusowymi

PGE Arena Gdańsk jest coraz bardziej rozbudowana pod względem infrastruktury zewnętrznej: trwa układanie masy bitumicznej na odcinkach ulicy Stadionowej oraz na parkingach samochodowych. Parking autobusowy, wyłożony kostką, jest już ukończony.

Ukończona jest także sieć elektryczna do zasilania oświetlenia przy drogach i na parkingach, jednak słupy pojawia się zgodnie z harmonogramem prac po ułożeniu nawierzchni dróg i parkingów.

Trwają intensywne prace nad przygotowaniem powierzchni komercyjnej (9 tysięcy metrów kwadratowych) pod promenadą zewnętrzna na wysokości trybuny wschodniej. Przygotowane są już wszystkie filary, obecnie trwa układanie stropu, również nad sąsiadującymi tunelami (które przez nasyp wiodą na murawę stadionu). Zarówno powierzchnia komercyjna jak i wszystkie tunele, w tym tunel dla kibiców przyjezdnych, będą ukończone do końca września.

Tymczasem na konstrukcji stadionu PGE Arena Gdańsk ukończono wszystkie prace żelbetowe. Również konstrukcja żelbetowa sky-box'a jest ukończona (konstrukcja sky-box'a to w większości stal, aluminium i szkło i właśnie te elementy w najbliższych dniach pojawią się w najwyższym punkcie trybuny VIP).

Wewnątrz obiektu trwają prace murarskie i instalacyjne. Na poziomie drużyn ukończono murowanie wszystkich ścian. Na promenadach ukończono ponad 40% kiosków i toalet. W trybunie VIP wkrótce rozpoczną się prace nad ściankami kartonowo-gipsowymi (loże VIP, restauracja), a obecnie bardzo sprawnie przebiegają prace nad instalacjami (wod.-kan., tryskacze, kanały wentylacyjne, grzewcza, sanitarna itd.).

Na początku września rozpoczną się także prace stolarskie (w tym balustrady na trybunach, uchwyty itd.). W czwartek konstrukcja stalowa poszycia stadionu PGE Arena Gdańsk liczyła 62 kompletne dźwigary. Już niedługo na palcu budowy, w namiotach premontażowych, pojawia się ostatnie elementy wręgów. Po zainstalowaniu ich na konstrukcji stadionu rozpocznie się odliczanie do opuszczenia wież podporowych.

źródło i zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer