BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ergo Arena otwarta w Trójmieście

W środę zaczęła działalność hala widowiskowo-sportowa w Trójmieście. Otwarcie nastąpiło meczem siatkarzy reprezentacji Polski i Brazylii, na który rozeszło się 11 tys. biletów.

Na ten dzień od wielu miesięcy czekały nie tylko tysiące kibiców sportowych, ale też mieszkańcy Trójmiasta. W Ergo Arenie, stojącej na granicy Gdańska i Sopotu, przez cały rok można organizować najbardziej spektakularne koncerty i wydarzenia sportowe o światowej randze, a także międzynarodowe konferencje, zjazdy, spektakle teatralne, kinowe i wiele innych. Na co dzień będą tu grały dwa zespoły - siatkarki Atomu Trefl Sopot i koszykarze Trefla Sopot.

Powierzchnia całkowita Ergo Areny w Trójmieście wynosi ponad 54 tys. mkw. Ma osiem kondygnacji i ponad 30 m wysokości. Wykończenie obiektu wykonano w technologii betonu architektonicznego. Wkrótce część szarych ścian pokryją kolorowe reklamy.

W hali nie można się zgubić. Ma kształt koła, więc z każdego miejsca kibic dostanie się bezpośrednio na główny parkiet.

Na wszystkich kondygnacjach są toalety, niektóre wyposażone, z myślą o matkach z małymi dziećmi, w przewijaki. Na każdym poziomie znajduje się też pokój pierwszej pomocy. Na imprezy w hali spokojnie dostaną się osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach - na widowni przygotowano dla nich kilka miejsc.

Uczestnicy wydarzeń organizowanych w Ergo Arenie będą mogli czuć się bezpiecznie. W obiekcie zainstalowano 500 kamer. Działają przez całą dobę. Obraz z nich pokazują 24 monitory.

Hala wyposażona jest również w najnowocześniejszy system sterowania elektronicznego. Kontroluje zarówno wentylację, jak i monitoring czy system przeciwpożarowy.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: materiały prasowe

logo footer