BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skanska zawiesiła wiechę na trybunie Regionalnego Centrum Sportu w Kołobrzegu

Na szczycie jednej z trybun Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu zawisła wiecha symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obiektu. Wartość kontraktu, którego wykonawcą jest Skanska, wynosi 23,6 mln zł brutto.

W ramach inwestycji powstanie stadion piłkarski z pełnowymiarowym boiskiem (68 x 105 m) o naturalnej nawierzchni wraz z dwiema krytymi trybunami dla ponad 3 tys. widzów. Poza strefą widowni, trybuny pomieszczą także: zaplecze techniczno-socjalne dla sportowców, trenerów, sędziów, dziennikarzy i VIP-ów oraz magazyny piłkarskie i lokale gastronomiczne. Centralną część trybuny A zajmie loża honorowa przeznaczona dla ponad 100 osób. Stadion będzie oświetlony za pomocą 4 masztów o wysokości 38 m i natężeniu 1 400 lux każdy.

W skład Regionalnego Centrum Sportu wejdzie również boisko treningowe, budynki kas, a także ogólnodostępny skatepark. Będzie można również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej-boulderingowej. W odróżnieniu od ścian wysokich można się na niej wspinać bez asekuracji (wysokość 2,5 m).

Prace toczą się zgodnie z harmonogramem, mówi Jan Matysiak, Menedżer Projektu, Skanska. Ze względu na trudne warunki gruntowe oraz wysoki poziom wód konstrukcję trybun musieliśmy posadowić na prawie 650 ośmiometrowych palach betonowych.

Dobiegła już końca realizacja stanu surowego zamkniętego obiektu, a także montaż konstrukcji drewnianej dachu obu trybun. Do jej wykonania zastosowaliśmy 70 dźwigarów z drewna klejonego o rozpiętości od 16 do 20 metrów. Zakończona jest także budowa parkingu dla ponad 220 samochodów i przebudowa ul. Kieleckiej, dodaje Jan Matysiak.

Na stadionie Regionalnego Centrum Sportu w Kołobrzegu aktualnie wykonywane są instalacje wewnętrzne (wod.-kan., c.o., elektryczne, wentylacji i klimatyzacji), sieci wod.-kan., roboty drogowe wokół stadionu oraz prace związane z budową placu - agory, który znajdzie się przy wejściu na stadion. Odbywać się na nim będą imprezy plenerowe.

Rozpoczynamy przebudowę ul. Śliwińskiego na deptak spacerowy i roboty wykończeniowe obiektu, a we wrześniu zaczniemy realizację płyty boiska, tj. trawiastej nawierzchni wraz z systemem drenażu i zraszania. Planowe zakończenie inwestycji to I kwartał 2011 roku, mówi Jan Matysiak

Kołobrzeski stadion
będzie spełniał wymogi PZPN-u stawiane obiektom przeznaczonym dla II ligi piłkarskiej. Obecnie miasto ubiega się o miano jednego z centrów pobytowych dla drużyn, które zagrają w finale EURO 2012. W takim centrum drużyna miałaby mieszkać i trenować przed meczami. Kołobrzeg, który już wkrótce będzie mógł poszczycić się nowoczesnym stadionem, o miejsce w tym prestiżowym gronie rywalizuje z 60 innymi miastami.

źródło i zdjęcie: www.skanska.pl

logo footer