BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

XVIII Międzynarodowa Wystawa "ZIELEŃ TO ŻYCIE"

Międzynarodowa Wystawa "ZIELEŃ TO ŻYCIE", odbędzie się w Warszawie w dniach 27-29 VIII 2010

"Zieleń to życie" to międzynarodowe targi roślin, techniki ogrodniczej i architektury krajobrazu. Najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe uczestników "zielonego biznesu" - szkółkarzy, ogrodników, dostawców produktów i usług, kupców, architektów krajobrazu i wykonawców. To także święto pasjonatów roślin, ogrodów i wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Odbywa się cyklicznie, na przełomie sierpnia i września już od siedemnastu lat. O marce "Zieleń to życie" świadczy liczne i rosnące grono uczestników - wśród nich wiodące firmy polskie i europejskie, a także wciąż rosnące zainteresowanie odwiedzających - w tym gości z kilkunastu krajów Europy i świata. Tegoroczna, XVIII Międzynarodowa Wystawa "ZIELEŃ TO ŻYCIE" odbędzie się dniach 27-29 sierpnia w Warszawie, w Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Hasłem przewodnim jest SYMFONIA KOLORÓW, które zwraca uwagę na złożoność, bogactwo, piękno barw i harmonię jaką możemy tworzyć w ogrodzie. PATRONAT HONOROWY nad Wystawą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Rektor SGGW - prof. dr hab. Alojzy Szymański.

W tegorocznej wystawie weźmie udział blisko 300 wystawców. Swój udział potwierdziły firmy z 12 krajów - Polski, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Litwy, Węgier i Włoch. Ponad 60% z nich prezentować będzie rośliny ozdobne - drzewa, krzewy, byliny, pnącza, trawy, wrzosy, a także rośliny owocowe. Mocną grupą zaprezentują się szkółki ze Związku Szkółkarzy Polskich - 65 członków stowarzyszenia zajmie większość powierzchni w największej hali EXPO.

20% wystawców zaprezentuje technikę ogrodniczą, podłoża, nawozy, środki chemiczne, opakowania i usługi przeznaczone do produkcji szkółkarskiej i pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni. Ciekawej oferty można spodziewać się również w dziale wyposażenia ogrodowego. Znajdą się tu między innym ozdobne donice, akcesoria dekoracyjne, materiały na nawierzchnie, mała architektura. Obecne na targach będą wszystkie związane z tematyką ogrodniczą wydawnictwa publikujące czasopisma, poradniki, katalogi i albumy, a także branżowe stowarzyszenia i instytucje. Wystawa "Zieleń to życie" jest także miejscem międzynarodowych kontaktów biznesowych. Regularnie odwiedzają nas goście z Rosji, Białorusi, Ukrainy, krajów nadbałtyckich, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii Partnerów handlowych poszukują tu Niemcy, Holendrzy, Belgowie, Francuzi, Brytyjczycy oraz przedstawiciele innych krajów Europy i świata. To także znakomite miejsce prezentacji nowych produktów, promocji firmy i budowania jej wizerunku. Elementem strategii promocyjnej jest udział w konkursach towarzyszących Wystawie. Są nimi Konkurs Roślin NOWOŚCI Konkurs ZIELONY LAUR - w kategoriach na najlepszy produkt do ogrodu i terenów zieleni oraz najlepszy produkt dla szkółkarstwa.

W programie towarzyszącym targom organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń skierowanych do różnych grup profesjonalistów i do szerokiej publiczności. Będą to: Ogólnopolska Konferencja "Zielone miasto - harmonia przestrzeni" (26-27 sierpnia) przeznaczona dla osób zajmujących się zielenią w miastach i gminach, dedykowana do przedstawicieli handlu Konferencja "Centrum ogrodnicze - sukces gwarantowany" ze światowej sławy ekspertem z dziedziny marketingu i zarządzania w "zielonej branży" - Johnem Stanleyem (27 sierpnia). Natomiast w sobotę 28 sierpnia architekci krajobrazu skorzystać będą mogli z szeregu wykładów i prezentacji. Dla publiczności - amatorów i pasjonatów odbędą się otwarte pokazy i wykłady z zakresu m.in. kształtowania bonsai, tworzenia oczek wodnych, komponowania roślin i formowania roślin.

Szczegóły programu i inne bliższe informacje dostępne na stronie internetowej www.zielentozycie.pl

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni Sp.z o.o.

logo footer