BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kończy się budowa aquaparku w Tarnowie

Aquapark w Tarnowie, którego budowa rozpoczęła się przed rokiem, zostanie oddany w pierwszej połowie października. Inwestycja kosztuje ponad 11 mln zł, z czego prawie 4 mln zł uzyskano z funduszy europejskich.

Jak powiedziała Dorota Kunc-Pławecka z tarnowskiego magistratu, hala basenowa została powiększona dwukrotnie, a w nowej części posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego i brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci oraz atrakcje wodne: gejzery, sztuczną rzekę, zatokę bąbelkową, sztuczną falę, urządzenia do masażu, wanny do hydromasażu, zjeżdżalnię rurową o długości 50 metrów i zjeżdżalnię rodzinną długości 20 metrów.

W aquaparku w Tarnowie znalazło się również miejsce dla kompleksu SPA a w przyziemiu znajdzie się lokal gastronomiczny z dwutorową kręgielnią automatyczną, stołami bilardowymi oraz wszystkie niezbędne urządzenia techniczne.

Inwestycja, której koszt wynosi ponad 11 mln zł, otrzymała prawie 4 mln zł unijnego dofinansowania. Z budżetu państwa miasto otrzymał blisko 700 tys. zł, a pozostałe pieniądze to środki Tarnowa. Obiekt powstaje na terenie istniejącej pływalni przy ul. Piłsudskiego.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.tarnow.pl

logo footer