BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kraków będzie miał halę widowiskowo-sportową

W krakowskiej dzielnicy Czyżyny zbudowana zostanie hala widowiskowo-sportowa. Wykonawcą hali będzie konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na wiosnę 2013 roku.

Według Aliny Ryż, przewodnicząca komisji przetargowej z Agencji Rozwoju Miasta, umowa z wybranym wykonawcą może zostać podpisana we wrześniu tego roku. Zgodnie z nią konsorcjum, na czele z Mostostalem Warszawa, będzie miało 30 miesięcy na wybudowanie obiektu.

W toku są jeszcze dwa postępowania zmierzające do wyboru banków, które będą kredytować inwestycję oraz operatora nowej hali w Krakowie.

Zgodnie z planami, w Parku Lotników Polskich w Czyżynach ma powstać nowoczesny, odpowiadający międzynarodowym standardom wielofunkcyjny obiekt, który stanie się areną ważnych zawodów sportowych i imprez masowych. Na ruchomych i stałych trybunach będzie mogło zasiąść jednocześnie do 15 tysięcy widzów.

Poza zawodami o randze międzynarodowej, w hali będą się mogły odbywać m.in. koncerty, projekcje filmowe i wydarzenia o charakterze społeczno-politycznym. W hali w Krakowie będzie się także znajdować obszerna przestrzeń wystawienniczo-targowa.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.kraker.pl

logo footer