BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Orlik w gminie Pcim pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) skierowało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o nieprawidłowościach w budowie boiska piłkarskiego Orlik w gminie Pcim - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Zawiadomienie złożono w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez członków Stałej Komisji Przetargowej oraz wójta gminy Pcim, napisał w komunikacie rzecznik CBA.

Jak wyjaśnił rzecznik CBA zawiadomienie jest wynikiem kontroli przeprowadzonej przez agentów CBA w miejscowym Urzędzie Gminy.

W trakcie kontroli agenci CBA badali wybrane procedury podejmowania i realizacji decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych przez Urząd Gminy Pcim w okresie 1 stycznia 2007 r. do 30 września 2009 r.

Jej efektem było zawiadomienie krakowskiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez członków Stałej Komisji Przetargowej oraz wójta Gminy Pcim.

Jak czytamy w komunikacie rzecznika CBA informacje o nieprawidłowościach dotyczących inwestycji budowy boiska piłkarskiego w ramach programu 'Moje Boisko Orlik 2012' CBA skierowało także do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz do Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego w Krakowie. Wójt gminy Pcim otrzymał wystąpienie pokontrolne

Władze gminy Pcim informację o zawiadomieniu do prokuratury przyjęły z zaskoczeniem: Sprawę wyjaśnialiśmy z CBA, otrzymaliśmy zalecenie przestrzegania przepisów ustawy o zamówieniach publicznych. Przeprowadziliśmy szkolenie pracowników ze specjalistą z dziedziny realizacji zamówień publicznych, powiedział wicewójt gminy Jarosław Szlachetka.

Jak dodał, CBA kwestionowało wybór wykonawcy i rodzaj zaproponowanej przez niego nawierzchni: Daliśmy nawierzchnię lepszą niż chińska trawa. Ta sama nawierzchnia znajduje się na ościennych orlikach, powiedział.

Wójt podkreślił, że inwestycja została wykonana zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki. Została też rozliczona przez współfinansujące ją instytucje, tj. ministerstwo i Małopolski Urząd Marszałkowski. sprawę przekazano do prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Myślenicach.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.pcim.pl

logo footer