BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

UEFA wykryła 25 poważnych usterek na nowym stadionie Lecha

Czy Lech Poznań zagra w europejskich pucharach na stadionie przy ul. Bułgarskiej? Działacze klubu są pełni obaw. UEFA przygotowała raport w którym wymienia usterki wykryte na stadionie w Poznaniu. Dokument ten nie dotyczy jednak europejskich pucharów, lecz całości prac w kontekście Euro 2012.

Ogólna koncepcja stadionu nie jest dobrze przemyślana. Konieczne są korekty, stwierdziła UEFA. Usterki na stadionie Lecha widać zresztą gołym okiem. Wiedzą o nich choćby kibice, którym niedawno, po deszczach, zalało pieczołowicie przygotowywaną oprawę meczową.

Istnieje również inne pismo europejskiej federacji, które dotyczy już wyłącznie meczów w Lidze Europejskiej. UEFA wskazuje Lechowi konkretne daty przed pucharowym meczem z Salzburgiem (30 września), do których należy wywiązać się z kilku różnych zadań. Przykładowo do 21 września trzeba dograć detale związane z położeniem nowej murawy. Szkopuł w tym, że dzień wcześniej na stadionie odbędzie się koncert Stinga.

Wymianą trawy zajmą się Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Jaki mają pomysł na wymianę nawierzchni? Jak dowiedział się "Głos Wielkopolski", przed koncertem POSiR położy nową trawę tylko na około siedemdziesięciu procentach powierzchni boiska. Przykryje ją specjalną platformą.

Pozostała część płyty zostanie pokryta nową nawierzchnią już po koncercie, po demontażu sceny. Zdążymy więc z położeniem trawy przed meczem, przekonuje Maciej Mielęcki, zastępca dyrektora POSiR.

Kiedy zauważamy, że nowa trawa będzie położona "za pięć dwunasta" i może nie zdążyć się ukorzenić, Mielęcki odpowiada:

A ma pan lepsze rozwiązanie? To najlepsze wyjście, jakie mogliśmy wybrać, twierdzi Mielęcki. Pełen obaw o spełnienie wytycznych UEFA jest Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes Lecha.

Przy złym zbiegu okoliczności będzie popelina, nie owija w bawełnę Kasprzak. Bo co zrobimy, jeśli po koncercie przez parę dni będzie padać? Jak w takich warunkach POSiR położy trawę?

źródło: www.gloswielkopolski.pl
zdjęcie: Mat. prasowe

logo footer