BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy terminal na lotnisku w Jasionce już w przyszłym roku.

Nowy terminal powstanie na lotnisku w Jasionce k. Rzeszowa. Inwestycja ma kosztować prawie 100 mln zł, a zakończenie budowy ma nastąpić już w przyszłym roku. W poniedziałek podpisana została umowa między spółką Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka" a firmą Skanska.

Raczej nie wcześniej niż za 15 miesięcy, tyle - zgodnie z umową - ma trwać inwestycja, a termin i tak jest wyśrubowany, uprzedza Zenon Bugno, szef rzeszowskiego oddziału firmy. Zaczynamy jeszcze we wrześniu, zdążymy przed Euro 2012.

W kilkanaście miesięcy powstanie nowy terminal w kształcie litery T, trzy kondygnacje naziemne i jedna podziemna. Szerszą częścią będzie zwrócony ku płycie lotniska. Pierwotnie wyposażony będzie w dwa rękawy do bezpośredniego przejścia z budynku na pokład samolotu, w przyszłości takich rękawów ma być sześć.

To ma być najnowocześniejszy terminal w Polsce, wyposażony w najnowsze i najbardziej efektywne rozwiązania techniczne, obiecuje Stanisław Nowak, szef spółki Port Lotniczy "Rzeszów-Jasionka". Spośród propozycji 11 firm, w przetargu wybrano najkorzystniejszą. Co nie znaczy, ze najtańszą.

Firma Skanska już jest w trakcie rozbudowy płyty postojowej samolotów i płaszczyzny do ich odladzania. W Polsce firma nie ma wielu doświadczeń w inwestycjach lotniczych, choć wykonywała nawierzchnię płyty lotniska wojskowego w Poznaniu.

Jasionka będzie w najbliższych miesiącach wielkim placem budowy, ale zapewniam, że nie będą one w najmniejszym stopniu uciążliwe dla pasażerów, obiecuje Nowak.

Budowa nowego terminala kosztować będzie 96 mln zł.

źródło i zdjęcie: www.nowiny24.pl

logo footer