BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarto drugiego Orlika w Sępólnie

Na terenie Sępólna Krajeńskiego powstał kolejny kompleks boisk. 3 września odbyło się uroczyste otwarcie "Orlika", który usytuowany jest przy Zespole Szkół nr 1.

Uroczystość otwarcia "Orlika" rozpoczęto odśpiewaniem hymny narodowego. Następnie przemówienie wygłosiła dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Katarzyna Kolasa. Jestem przekonana, że tak wysokiej klasy obiekt sportowy w pełni umożliwi realizacje programu nauczania wychowania fizycznego dla uczniów naszej szkoły, powiedziała z uśmiechem na ustach. Wierzę, że nowe boiska pozwolą naszej młodzieży pobudzać i wszechstronnie rozwijać zainteresowania sportowe i wyfruną stąd kiedyś prawdziwe orły, które zasilą kadry Polski, dodała.

Po przemówieniu pani Katarzyny Kolasa nastąpiło uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonali Waldemar Stupałkowski, Iwona Kozłowska, Krzysztof Gugnacki, Katarzyna Kolasa oraz przedstawiciel uczniów. Następnie ks. proboszcz Henryk Lesner poświęcił nowo powstały obiekt sportowy. Na "Orliku" zapłonął symboliczny znicz, zapalony przez ucznia sępoleńskiej szkoły.

Gmina Sępólno już planuje kolejne tego typu inwestycje. Już w przyszłym roku będziemy chcieli zrealizować kolejne dwa takie obiekty w Lutowie i Wałdowie, zdradził Waldemar Stupałkowski. Gratuluję tego obiektu. Mam nadzieję, a wręcz jestem przekonany, że będzie dobrze służył mieszkańcom, dodał.

Przedstawicie sępoleńskich instytucji w prezencie ofiarowali na ręce dyrektor placówki upominki w postaci piłek i rakiet do tenisa. Wyróżnieni przez absolwentów szkoły zostali także nauczyciele wychowania fizycznego, którzy otrzymali bukiet kwiatów oraz pamiątkową statuetkę.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne byłych i obecnych uczniów szkoły. Dzieci bawiące się na boisku, z przyjemnością oglądali zaproszeni goście, którzy zasiedli na trybunach. Na zakończenie odbył się mecz tenisa ziemnego.

źródło i zdjęcie: www.krajna.eu

logo footer