BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Znamy wykonawcę odwodnienia terenu pod stadionem PGE Arena Gdańsk

Przetarg na odwodnienie terenu pod stadionem PGE Arena Gdańsk wygrało konsorcjum Hydrobudowa Gdańsk-Energopol-Szczecin-Firma Budowlano-Drogowa MTM. Cena inwestycji to 41,3 mln zł brutto.

W tym przetargu w 100 procentach decydowała cena. Gdańskie Inwestycje Komunalne Euro 2012, które ogłosiły przetarg, zamierzały przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 51 mln zł. Oferty złożone przez sześć zainteresowanych konsorcjów lub firm otwarto 18 sierpnia. Teraz oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania. Jeśli ich nie będzie, przetarg uprawomocni się i jeszcze we wrześniu podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Początek prac na stadionie PGE Arena Gdańsk planowany jest na październik 2010 roku, zakończenie zaś na listopad 2011. W czerwcu przyszłego roku inwestycja musi być już na takim etapie, by zapewnić bezpieczeństwo konstrukcji stadionu.

PGE Arena Gdańsk jest zlokalizowana na obszarze odwadnianym przez kanał "Warzywód III". Istniejący system odwodnienia nie jest przystosowany do odbioru zwiększonej ilości wody opadowej i dlatego konieczna jest jego rozbudowa. Inwestycja obejmie teren od zbiornika "Uczniowska" (przy skrzyżowaniu z ul. Uczniowską i ul. Marynarki Polskiej) do zbiornika "Wielopole" (przy ul. Wiślnej) i dalej przez rurociągi tłoczne do Martwej Wisły.

Odwodnienie stadionu będzie też służyć innym dzielnicom Gdańska - oprócz Letniewa, części Zaspy, Wrzeszcza i Młynisk - także portowym terenom przemysłowym i obszarowi Drogi Zielonej. Ten rejon to tzw. tereny przydepresyjne narażone na podtopienia. Po wykonaniu inwestycji obszar będzie chroniony przed podtopieniami wywołanymi gwałtownymi opadami deszczu, a także spiętrzeniem wód Zatoki Gdańskiej.

źródło i zdjęcie: www.euro.gdansk.pl

logo footer