BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nordic Walking Park w Puszczy Białowieskiej

W Puszczy Białowieskiej powstaje 80 km tras do uprawiania Nordic Walking. Jeszcze tej jesieni lub na wiosnę przyszłego roku trasy chce oznakować starostwo powiatowe w Hajnówce.

Według instruktora Polskiej Federacji Nordic Walking w Białymstoku Tomasza Dziekońskiego, będą to pierwsze oznakowane trasy do uprawiania sportu z kijkami w Podlaskiem.

Nordic Walking Park "Kraina Puszczy i Żubra" ma powstać w pierwszy etapie na terenie nadleśnictw Białowieża i Hajnówka. Zimą szlaki te mają służyć także narciarzom biegowym. Trasy są już wyznaczone, projekt jest gotowy, ale zanim zostaną oznakowane, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku musi wydać zgodę na to, by niektóre odcinki tras mogły się znajdować na terenie rezerwatów.

Puszczański park do nordic walking będzie stanowiło 7 tras. Trasy do maszerowania z kijkami przebiegają w większości wzdłuż istniejących już szlaków w puszczy. Wytyczali je specjaliści z Polskiej Federacji Nordic Walking. Szlaki przebiegają po płaskim terenie, bez pagórków, ale będą miały różne stopnie trudności.

Najłatwiejsze szlaki - oznaczone kolorem zielonym - będą miały 3 i 9 km długości, czerwone - trudniejsze - 9 i 11 km. Czarnym kolorem będą oznaczone szlaki o największym stopniu trudności, będą to dwa szlaki o długości po 15 km i najdłuższy - 21 km.

Trasy będą przebiegać głównie przez tereny puszczańskie, choć po drodze będzie można m.in. zobaczyć Krynoczkę - miejsce z malutką cerkwią i źródełkiem, czczone przez prawosławnych, czy puszczańskie wsie takie np. jak Budy.

Nordic walking w Podlaskiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Tylko w ciągu ostatniego roku Tomasz Dziekoński przeszkolił około 200 osób, które chcą świadomie uprawiać tę dyscyplinę. Jest również wiele osób, które amatorsko uprawiają ten sport.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: Sxc.hu

logo footer