BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ćwiczenia antyterrorystyczne na stadionie Polonii Warszawa

Na stadionie Polonii Warszawa odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne prowadzone przez służby mundurowe i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, mające na celu sprawdzenie procedur wykorzystania sił i środków w sytuacji kryzysowej oraz systemów współdziałania i łączności.

Zaaranżowany atak na stadionie Polonii Warszawa wyglądał następująco: Przestępcy wzięli ok. 70 zakładników, podłożyli na terenie obiektu tzw. "brudną bombę" (materiały radioaktywne połączone z ładunkiem wybuchowym). W przypadku niespełnienia żądań grozili, że zabiją przetrzymywane przez siebie osoby. Do akcji skierowano zespoły szturmowe Komendy Głównej Policji. Na miejsce przybyły również jednostki straży pożarnej specjalizujące się w zwalczaniu zagrożenia chemicznego, zespoły ratownictwa medycznego oraz służby odpowiedzialne za likwidacje odpadów radioaktywnych.

W Polsce zagrożenie atakiem terrorystycznym utrzymuje się na niskim poziomie. Wnioski z ćwiczeń antyterrorystycznych na stadionie Polonii Warszawa zostaną wykorzystane do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, których gospodarzami są Polska i Ukraina.

źródło i zdjęcie: www.mazowsze.uw.gov.pl

logo footer