BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogień Nadziei już w Polsce - do Igrzysk pozostały 2 dni

Uroczysta Ceremonia Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych rozpocznie się już za dwa dni. Ogień Nadziei, który zapłonie 18 września na stadionie warszawskiej Legii, dotarł do Polski.

Na lotnisku Chopina wylądowała także większość reprezentacji narodowych. Również dziś, podczas zwołanej z tej okazji konferencji prasowej, podpisane zostało porozumienie między organizatorami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych a Polskim Związkiem Piłki Nożnej

Ogień nadziei, który 6 września zapłonął w greckim Aleksandropolis, dotarł do Warszawy. Na Lotnisku Chopina spotkała się 125-osobowa sztafeta Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych. Jej uczestnicy podzieleni na pięć grup ruszyli w Polskę by odwiedzić miasta goszczące przybywające na Igrzyska reprezentacje narodowe.

18 września wszyscy uczestnicy sztafety pobiegną razem ulicami Warszawy. O godzinie 14.00 wyruszą w asyście policji z Placu Zamkowego. Pobiegną Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi do pomnika Chopina, gdzie złożą kwiaty. Dalej sztafeta pobiegnie Agrykolą do ul. Myśliwieckiej. Po przerwie dwudziestoosobowa reprezentacja ruszy jeszcze raz ul. Myśliwiecką i wbiegnie na stadion Legii, by zapalić znicz podczas Ceremonii Otwarcia.

źródło i zdjęcie: www.fit.pl

logo footer