BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pierwszy stadion na Euro 2012 już otwarty!

Otwarcie pierwszego stadionu na Euro 2012 mamy już za sobą. W poniedziałek wieczorem otwarcie stadionu uświetnił koncert Stinga.

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, prace wykończeniowe przy Bułgarskiej trwały do ostatniej chwili. Okolice stadionu nawet podczas koncertu wciąż były placem budowy. Mimo to poniedziałkowy wieczór przy Bułgarskiej potwierdził, że doczekaliśmy się obiektu na europejskim poziomie. A koncert Stinga był tego symbolicznym potwierdzeniem.

Pierwszy stadion na Euro 2012 przy ul. Bułgarskiej był wczoraj od południa oblegany przez fanów Stinga, którzy zjechali do Poznania z całego kraju. W Polsce rzadko są koncerty gwiazd takiego formatu, mówił Paweł z Wrocławia. Na szczęście od razu zarezerwowaliśmy bilety. Nasza koleżanka miała mniej szczęścia i już ich nie dostała, dodaje jego dziewczyna Ewa. Przechodzą mnie dreszcze, mam ciarki na rękach, jak słucham takiej muzyki. Ale może to dlatego, że kobiety mają wrażliwe dusze.

Otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu rozpoczęło się dokładnie trzynaście minut przed 18. Kilkanaście minut po 20 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Sting Na trybunach dla VIPów zasiadł między innymi minister kultury Bogdan Zdrojewski i minister sportu Adam Giersz.

Zarówno koncert jak i stadion bardzo zachwycił publiczność. Jedynym mankamentem wskazywanym przez osoby zgromadzone na płycie stadionu była... niewystarczająca liczba toalet.

Sting grał prawie do godz. 23. Na koniec poprosił, by na scenę wyszedł gospodarz obiektu - Ryszard Grobelny.

Prezydent wspólnie ze Stingiem i ministrem sportu Adamem Gierszem oficjalnie i symbolicznie otworzyli stadion. Wieczór zakończył się pokazem fajerwerków.

źródło: www.poznan.gazeta.pl
zdjęcie: Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta

logo footer