BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wrześniowa edycja wirtualnego spaceru po Stadionie Narodowym

Wszystkich którzy uważnie śledzą postępy na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą, wrześniową edycją wirtualnego spaceru 360°. Wirtualną wycieczkę rozpoczynamy w najwyżej położonym, dostępnym dla kibiców, miejscu trybuny zachodniej.

Spacer składa się z 17 panoram, które odzwierciedlają stan zaawansowania robót na dzień 13 września br.

Podczas wycieczki można zaobserwować, że w drewnianych konstrukcjach, które od dłuższego czasu pojawiają się na trybunach, rozpoczęto rozkładanie stalowych lin.

W konstrukcji okalającej Stadion Narodowy, którą do tej pory tworzyły słupy i pierścień ściskany, pojawia się coraz więcej zastrzałów i odciągów, które wraz ze stojącymi już słupami utworzą pylony, podtrzymujące konstrukcję linową dachu. Ich montaż przekroczył już półmetek.

Ciekawostką jest panorama wykonana na trybunie zachodniej, w miejscu, które docelowo będzie platformą dla kamer obsługujących transmisje z meczu. Tuż obok tradycyjny widok z wyjścia z restauracji na poziomie +4.

Jednym kliknięciem możemy wyświetlić panoramy wykonane na płycie przyszłego boiska (poziom -2). W dalszej kolejności możemy przenieść się do miejsca, gdzie zlokalizowana będzie loża prezydencka. W chwili obecnej pomieszczenie to jest jeszcze w stanie surowym. Na poziomie +1 wykonano również drugą panoramę na balkonie przylegającym do lóż na trybunie południowej.

Natomiast na promenadzie głównej, w narożniku południowo zachodnim, utrwalono rozłożone już liny. Jedna z panoram ukazuje zaawansowanie prac przy zewnętrznej bryle obiektu, gdzie oprócz wspomnianego montażu konstrukcji stalowej dachu, trwa również montaż elewacji szklanej.

Niniejszy spacer daje również możliwość wirtualnego obejścia obiektu dookoła na poziomie +4. Wykonano tam aż 7 panoram, ukazujących najbliższe otoczenie Stadionu Narodowego m.in. teren byłego targowiska.

Każdy wirtualny spacer składa się z panoram 360°, czyli interaktywnych wizualizacji pozwalających rozglądać się w dowolnie wybranym kierunku. Możliwość przybliżania i oddalania wybranego obiektu, pozwala doświadczyć oglądającemu wirtualny spacer wrażenia znajdowania się w prezentowanym miejscu.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer