BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Projekt systemu oznakowań na Basenie Olimpijskim w Szczecinie na ukończeniu

W Szczecinie kończy się projektowanie systemu oznakowań na Basenie Olimpijskim. Projekt systemu oznakowań przygotowany jest specjalnie dla tego basenu, a jego kolorystyka zaczerpnięta jest z marki Floating Garden.

Nad projektem systemu oznakowań na Basenie Olimpijskim w Szczecinie, wspólnie z miastem, pracują projektanci z Akademii Sztuki: koordynatorem jest prof. Andrzej Tomczak, a projektantami Ireneusz Kuriata i Andreas Guskos

Inspiracją informacji przestrzennej są elementu systemu wizualnego marki Szczecina Floating Garden 2050. System oznakowań tworzony jest specjalnie na potrzeby Basenu Olimpijskiego w Szczecinie.

W kontekście Mistrzostw Europy w pływaniu, które odbędą się w 2011 roku oraz z myślą o gościach zagranicznych oznakowanie uwzględnia dwie wersje językowe: po polsku i angielsku.

Informacja przestrzenna obejmie swoim zakresem cały obszar basenu: sferę publiczną, komercyjną i administracyjną. Komunikacja z osobami przebywającymi na terenie basenu będzie odbywać się za pomocą trzech rodzajów informacji: kolorów (zielony, szary i granatowy - każdej strefie podporządkowany został inny, własny kolor), piktogramów oraz wyrazów (w języku polskim i angielskim).

Rozpoczęcie montażu oznakowań planowane jest na połowę października.

źródło i zdjęcie: www.szczecin.eu

logo footer