BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Warszawa nie przystąpiła do programu "Kibice razem"

Program "Kibice razem" ma propagować pozytywny wizerunek fanów futbolu przed Euro 2012. Jedynym miastem, które nie przystąpiło do programu jest Warszawa.

Program "Kibice razem" jest skierowany przede wszystkim do miast, w których rozgrywane będą finały Mistrzostw Europy w 2012 r. Jego celem jest wspieranie pozytywnych inicjatyw wychodzących ze środowiska kibiców oraz pomoc w ich realizacji. Dzięki temu ma się poprawić wizerunek polskich fanów piłki.

Kibice będą mogli np. organizować mecze charytatywne, współpracować z trudną młodzieżą czy wydawać własne gazetki. Projekt opiera się na doświadczeniach niemieckich, gdzie podobny program realizowany jest już od 1981 r.

Zgodnie z założeniami w każdym polskim mieście, w którym odbywać się będą mistrzowskie mecze, powstanie biuro mające pośredniczyć w kontaktach między kibicami a samorządem. Podczas mistrzostw ich pracownicy będą pomagać kibicom z zagranicy.

Warszawa nie przystąpiła do programu "Kibice razem" z powodu pieniędzy. Stołeczni radni twierdzą, że pieniądze na realizację tego projektu muszą się znaleźć, bo to ważna inicjatywa.

Z informacji "Życia Warszawy" wynika że, w przeciwieństwie do Warszawy, Wrocław i Gdańsk już program "Kibice razem" realizują. W kolejce czekają inne miasta: Kraków, Łódź, Chorzów oraz Katowice. Udział od przyszłego roku potwierdziła Gdynia.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: Mat. prasowe

logo footer