BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstanie Centrum Sportowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstanie kompleks sportowy. 23 września została podpisana umowa dotycząca budowy Centrum Sportowego UMK.

Kompleks sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wybuduje za 28,7 mln zł konsorcjum, w skład którego wchodzą Mostostal Warszawa SA oraz DB Projekt sp. z o.o. i Acciona Infraestructuras SA.

Będzie to kompleks z prawdziwego zdarzenia, na który złożą się hala z pełnowymiarowymi boiskami do gier zespołowych i 25-metrowy basen wraz z towarzyszącymi obiektami, jak szatnie, siłownie i sale fitness. Obecnie na terenie kampusu mamy tylko dwie sale sportowe z początku lat siedemdziesiątych, a studenci korzystają z basenów na terenie miasta, powiedział w piątek PAP rektor prof. Andrzej Radzimiński.

Centrum Sportowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zostanie sfinansowany w trzech równych częściach ze środków resortów nauki i sportu, a także samorządu województwa.

Kompleks powstanie w ciągu 22 miesięcy na obszarze 5,5 ha. Prace projektowe i przygotowawcze zostaną wykonane jeszcze w tym roku, a z początkiem nowego ma rozpocząć się budowa.

źródło: PAP
zdjęcie: www.umk.pl

logo footer