BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Punkty widokowe na trybunach PGE Arena Gdańsk

Na PGE Arena Gdańsk powstaną cztery punkty widokowe w narożnikach trybun. Takiej atrakcja kibice nie mają na żadnym innym polskim stadionie.

Punkty widokowe znajdują się na najwyższej części trybun, pod samym dachem. Z punktów widokowych kibice będą mogli podczas meczu obserwować także panoramę miasta i Morze Bałtyckie.

Trybuny będą dostępne dla wszystkich, którzy mają bilet wstępu na górną ich część, zapowiada Michał Kruszyński, rzecznik spółki BIEG 2012. Ponadto poza dniami meczowymi i innymi imprezami, każdy będzie mógł tam wejść w ramach dostępnych w ciągu tygodnia wycieczek po stadionie.

Nowy pomysł na uatrakcyjnienie stadionu PGE Arena Gdańsk zaakceptował główny architekt obiektu. Wydał on już zgodę na utworzenie punktów widokowych.

Teraz projektant przerabia dotychczasowe rozwiązanie poszycia stadionu w tych miejscach, informuje Kruszyński. Z tego co nam wiadomo, tylko na gdańskim stadionie jest ono takie, że można w nim umieścić przezroczyste elementy, podkreśla rzecznik.

Widok na morze z trybun to nie jedyne, czym pomorski obiekt ma się wyróżniać na tle innych budowanych na tę samą okazję. Przy PGE Arena powstanie też np. jedyny taki w Polsce profesjonalny tor wrotkarski. A także kaplica ekumeniczna o powierzchni około 50 m kw.

Budowa nie tylko samego stadionu, ale i jego infrastruktury idzie na tyle szybko, że zarządcy już szukają chętnych do wynajęcia ogromnych powierzchni komercyjnych i handlowych. W sumie do zagospodarowania na puby, restauracje, sklepy i kluby jest ponad 9 tys. metrów kw.

Nie budujemy tylko areny sportowej, ale obiekt multifunkcjonalny, bardzo Gdańskowi potrzebny. Taki, który będzie żył bez przerwy, wyjaśnia Michał Kruszyński ze spółki BIEG 2012. Są już pierwsze pomysły na rozkręcenie stadionowego interesu - wśród nich m.in. otwarcie centrum fitnessu i rekreacji czy oficjalnego sklepu Lechii Gdańsk.

Na razie skończony jest już parking dla autobusów i zewnętrzna sieć elektryczna. Na ul. Stadionowej pojawił się asfalt, a w budynku w trybunie zachodniej okna. Wymurowane są już m.in. szatnie i wyjście dla piłkarzy. A niebawem nastąpi czas na montaż powłoki dachu stadionu w kolorze bursztynu oraz początek prac przy odwodnieniu obiektu. Za kilka tygodni zacznie się montaż krzesełek. W kwietniu pojawi się murawa, miesiąc później miasto świętować będzie otwarcie obiektu.

źródło: www.trojmiasto.gazeta.pl
zdjęcie: Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

logo footer