BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Decyzja UEFA niekorzystna dla kibiców

Wskutek decyzji UEFA kibice z poszczególnych grup, którzy będą się przemieszczać pomiędzy Wrocławiem i Warszawą oraz Poznaniem i Gdańskiem, utkną w korkach albo na nieremontowanych liniach kolejowych.

UEFA zadbała o komfort ekip telewizyjnych a nie o komfort kibiców. Na sprzedaży praw do transmisji zarobi nawet miliard euro. A połowa wejściówek na stadiony trafiła do sponsorów za darmo.

Wskutek decyzji UEFA kibice z poszczególnych grup będą się przemieszczać pomiędzy Wrocławiem i Warszawą oraz Poznaniem i Gdańskiem. Między miastami, które nie mają dobrych połączeń komunikacyjnych. Podróż koleją z Gdańska do Poznania potrwać może nawet sześć godzin, a samochodem najlepiej jechać przez Łódź. Z Warszawy do Wrocławia pociągiem jedzie się przez Poznań, a podróż samochodem zajmuje minimum 6 godzin.

Według szacunków na EURO 2012 przyjedzie do Polski nawet 600 tys. kibiców, trwają więc gorączkowe rozmowy z kolejarzami i drogowcami, by uniknąć kompromitacji. Ale czasu na radykalną poprawę nie ma.

Najlepszym rozwiązaniem dla kibiców byłby samolot, tyle że już w tej chwili rezerwowane są bilety dla sponsorów, działaczy związkowych i innych VIP-ów, czyli dla tzw. UEFA family. Dla kibiców miejsc nie starczy.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: Sxc.hu

logo footer