BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogłoszono przetarg na budowę krytej trybuny na stadionie w Rzeszowie

Władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na budowę wschodniej trybuny na stadionie miejskim. Inwestycja, która współfinansowana jest ze środków unijnych, warta jest ok. 28 mln zł.

Jak poinformował PAP rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa Maciej Chłodnicki, trybuna będzie zadaszona i pomieści ok. 5 tys. kibiców. Będzie to pierwszy z kilku etapów modernizacji stadionu. Planujemy, że w przyszłości wszystkie trybuny oraz tor żużlowy będą zadaszone, dodał.

Jest to już drugi przetarg na tę inwestycję. Pierwszy, ze względu na protesty firm, które przegrały, zakończył się fiaskiem. Najpierw Urząd Zamówień Publicznych podważył wybór polsko-ukraińskiego konsorcjum firm. Następnie miastu nie udało się podpisać umowy, z drugą w przetargu firmą Budimex.

Ze względu na przeciągające się przez kilka miesięcy kontrole, wykonawca zrezygnował z rozbudowy stadionu za ustaloną wcześniej kwotę. Tłumaczył się wzrostem cen usług i materiałów budowlanych, jaki miał miejsce w tym czasie, powiedział rzecznik.

Oferty, w ponownym przetargu można składać do początku listopada.

Całkowity koszt modernizacji stadionu w Rzeszowie wyniesie ok. 40 mln zł, inwestycja będzie współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło: PAP
zdjęcie: www.stalrzeszow.pl

logo footer