BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Termy Maltańskie - już w przyszłym roku otwarcie basenów w Poznaniu

Ostatni element konstrukcji dachu Term Maltańskich już jest gotowy. Poznaniacy mają korzystać z basenów już następnego lata.

Pod dachem największego w Polsce kompleksu rekreacyjno-sportowego, dachem Term Maltańskich, zawisła 7 października wiecha, symbolizująca zakończenie najważniejszego etapu budowy. Na sam szczyt budowli wzniósł ją sam prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Zadanie ułatwił mu specjalny wyciąg.

Przedsięwzięcie, realizowane przez konsorcjum czterech firm, którego liderem jest firma Alstal Budownictwo, zakrojone jest na naprawdę szeroką skalę. Dziennie przez baseny wchodzące do kompleksu maltańskiego będzie przewijać się 5,5 tysiąca pływaków, zaś na trybunach basenu olimpijskiego przewidziano miejsce dla prawie 4 tysięcy kibiców! Oprócz basenów w tym kompleksie rekreacyjno-sportowym będzie jeszcze 15 saun, kompleks odnowy biologicznej oraz klub fitness z siłownią.

Naszą ambicją jest również utworzenie w Termach Maltańskich ośrodka wyszkolenia olimpijskiego, opowiada Magdalena Wesołowska, prezes Term Maltańskich. W jej planach mieści się ponadto projekt wybudowania przy termach całorocznego lodowiska.

Całość kompleksu będzie podzielona na dwie części: rekreacyjną i sportową. Za wstęp na tę pierwszą poznaniacy zapłacą 20 zł, z kolei możliwość popływania na basenie sportowym ma kosztować 12 zł. W ofercie term znajdą się też specjalne karnety.

Budowę basenu olimpijskiego i basenu skoków do wody finansuje miasto, korzystając też z pomocy Ministerstwa Sportu. Część rekreacyjna w ogólnym rozrachunku będzie kosztować 180 milionów zł. Pieniądze na pokrycie tych kosztów, wyłoży spółka Termy Maltańskie, która środki chce pozyskać z kredytów i wyemitowaniu obligacji.

Tak wielkie wydatki przełożą się na jakość usług oferowanych przez Termy Maltańskie. Termy umożliwią Poznaniowi staranie się o organizację imprez na najwyższym poziomie krajowym i międzynarodowym, zapewnia Magdalena Wesołowska.

Jej słowom przyklaskiwał Krzysztof Usielski, prezes Polskiego Związku Pływackiego, obecny podczas uroczystości.

Przy budowie term organizatorzy chcą wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne. Budujemy obiekt, który będzie wyznacznikiem trendów przez najbliższe 10 lat, prognozuje Alojzy Szczupak, właściciel firmy Alstal Budownictwo.

Dodatkowym wyzwaniem (i atrakcją) może okazać się możliwość wykorzystania wód geotermalnych, z której prezes Wesołowska pragnie skorzystać. Woda z gorących źródeł, odkrytych podczas odwiertu geologicznego jeszcze przed rozpoczęciem budowy term, ma właściwości lecznicze.

Zgodnie z harmonogramem budowy jej zakończenie przewidziano na przyszłe lato.

źródło: www.mmpoznan.pl
zdjęcie: Autor: agol9013

logo footer