BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gdańskie centra pobytowe odwiedzają już menadżerowie

Już w październiku w gdańskich centrach pobytowych, przeznaczonych dla drużyn uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku, pojawili się pierwsi zainteresowani. W rejonie Gdańska znajduje się aż siedem z 21 tego typu polskich ośrodków.

Jak poinformowała w piątek na konferencji prasowej Sabina Obara koordynator ds. zakwaterowania i centrów pobytowych w gdańskim Biurze ds. Euro 2012, wizyty w centrach, które znalazły się na rekomendowanej przez UEFA liście, będą trwały przez cały najbliższy rok.

Obara poinformowała, że w czasie wizytacji poprzedzających wybór centrum, przedstawiciele narodowych drużyn skrupulatnie sprawdzają wszystkie informacje dotyczące danego ośrodka. Ekipy przylatują do Gdańska samolotami, w czasie podróży z lotniska do danego ośrodka mierzą czas przejazdu, potem na miejscu sprawdzają też zarówno warunki w miejscu zakwaterowania, jak i odległość, w jakiej znajduje się boisko czy stan murawy, poinformowała Obara.

Jak powiedziała Obara, reprezentacje narodowe mają czas na wskazanie centrów, w których chciałyby zamieszkać, do grudnia 2011 roku. Do tego czasu drużyny wskazują trzy ośrodki: jeden preferowany oraz dwa zapasowe, poinformowała Obara dodając, że nawet po dokonaniu wspomnianego wyboru drużyny nadal mogą zmienić preferencje jeśli chodzi o miejsce zamieszkania.

Zastępca dyrektora Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 Zbigniew Weinar przypomniał na konferencji, że do Gdańska przypisanych jest aż siedem z 21 polskich centrów pobytowych dla zagranicznych drużyn. Jak dodał, Gdańsk wykazał się stuprocentową skutecznością w sprawie centrów pobytowych - wszystkie zgłoszone przez Gdańsk centra znalazły się na liście ośrodków rekomendowanych przez UEFA.

Centra zostały umieszczone w wydanym przez UEFA katalogu, wyjaśnił Weinar dodając, że katalog jest świetną formą promocji nie tylko na czas Euro 2012, ale też na przyszłość. Katalog trafił do wszystkich 53 narodowych federacji, za którymi kryją się nie tylko drużyny narodowe, ale też setki klubów - pierwszo- czy drugoligowych, które w ramach swojego cyklu szkoleniowego potrzebują wyjechać do oddalonych ośrodków, powiedział Weinar.

Lista rekomendowanych przez UEFA centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku, została opublikowana pierwszego października. W spisie znalazło się 21 ośrodków w Polsce i 17 na Ukrainie.

Siedem spośród wskazanych 21 polskich ośrodków okazało się centrami przypisanymi do Gdańska. Są to: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa. Pozostałe polskie ośrodki znajdują się w następujących miejscowościach: Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka.

Na każde centrum pobytowe składają się dwa główne elementy: hotel oraz ośrodek treningowy. Muszą one spełniać szereg warunków (w szczególnych przypadkach UEFA dopuściła na listę centra nie spełniające któregoś z wymogów). Hotel nie może być oddalony od centrum treningowego o więcej niż 20 minut jazdy autokarem, a dotarcie do lotniska nie może zająć więcej niż godzinę. W hotelu musi się znajdować co najmniej 60 pokoi, odpowiednie zaplecze konferencyjne i restauracyjne oraz strefa rekreacji i odnowy biologicznej.

Z kolei ośrodek treningowy musi m.in. posiadać stadion z trybunami na co najmniej 1000 miejsc, stwarzający możliwość przeprowadzenia zajęć zamkniętych na boisku o standardowych wymiarach 105x68 m. Jakość muraw na boiskach w tych ośrodkach powinna być tej samej klasy, jak na stadionach meczowych.

źródło: PAP
zdjęcie: www.gdansk.pl

 

logo footer