BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budimex-Dromex zbuduje w Ostrowcu Świętokrzyskim halę widowiskowo-sportową

Uprawomocnił się wygrany przez krakowski oddział firmy Budimex-Dromex przetarg na budowę hali widowiskowo sportowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Długo oczekiwany i bardzo potrzebny obiekt zostanie wybudowany za 54 miliony 624 tysiące złotych brutto. 26 maja zaplanowano spotkanie samorządowych władz miasta z wykonawcą poprzedzające podpisanie umowy.

- Wynika z tego, że w czerwcu ekipy wejdą na plac budowy i rozpoczną się prace rozbiórkowe. Cieszę się, że przetarg został tak przygotowany, że nie wpłynęły żadne zastrzeżenia i odwołania, co w przypadku tzw. przetargów europejskich bardzo rzadko się zdarza - stwierdził prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński, który uważa, że jesienią 2008 r. unieważniając poprzedni przetarg podjął trafną decyzję. - Dzięki temu zaoszczędziliśmy prawie 8 milionów złotych, mimo że na nasze głowy spadły gromy z niemal wszystkich stron. W ostatecznym bilansie okazało się, że racja jest po naszej stronie - uważa J. Wilczyński. 

W ciągu dwóch lat od momentu podpisania umowy wykonawca wybuduje halę o łącznej powierzchni 9300 metrów kwadratowych według projektu sporządzonego w Pracowni Projektowej Janusza Pachowskiego. Hala widowiskowo-sportowa będzie posiadać 5 poziomów użytkowych. Znajdą się w niej: sala z widownią dla około 3800 widzów, pomieszczenia administracyjne wraz z salą konferencyjna, część hotelowa, sklepy, pomieszczenia komentatorów oraz operatorów światła i dźwięku.

Maksymalna ilość widzów w hali widowiskowo-sportowej podczas koncertu wynosi 3 794, zaś podczas spektaklu 2 836. Podczas imprez sportowych mecze koszykówki będzie mogło oglądać 3 094 widzów, mecze siatkówki 2 670 a piłki ręcznej 2 526.

źródło: wnp.pl

logo footer