BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Tarnowski Park Wodny już otwarty!

Po ponad roku budowy otwarto pierwszy w Tarnowie aquapark. Tarnowski Park Wodny powstał wskutek połączenia krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego z zupełnie nowymi pomieszczeniami.

Nowo otworzony Tarnowski Park Wodny przy ul. Piłsudskiego jest wszechstronny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb miasta. Dzięki rozbudowie krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego uzyskano przestrzeń o powierzchni blisko 5,5 tysiąca m2. Tarnowski Park Wodny mieści pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m oraz basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10m, ze zjeżdżalnią, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego.

W drugiej części hali basenowej posadowiono nową nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzerami, sztuczną rzeką, bąbelkową zatoką, masażem bocznym, masażem karku, zjeżdżalnią rurową oraz zjeżdżalnią rodzinną. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego oraz brodzik dla małych dzieci z odpowiednio dostosowaną zjeżdżalnią. Z hali basenowej w czasie lata będzie można wyjść na taras od strony południowej, gdzie ustawiane będą leżaki.

W bezpośrednim sąsiedztwie niecki nowego basenu rekreacyjnego znajduje się zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna. Korzystający z tej części Tarnowskiego Parku Wodnego będą mieli także do dyspozycji hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach.

Dzięki rozbudowie pływalni z obiektu, który wcześniej mógł przyjąć 120 os/h, teraz co godzinę może skorzystać aż 278 osób. W nowej części budynku, w sąsiedztwie schodów znajduje się winda, pozwalająca osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni obydwu kondygnacji Parku Wodnego.

Obiekt otworzyli wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela i Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. parlamentarzyści, radni, przedsiębiorcy, szefowie firm i instytucji.

źródło: www.tarnow.pl
zdjęcie: www.tosir.com.pl

logo footer