BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trzeci element iglicy Stadionu Narodowego w Warszawie

Trzeci element iglicy Stadionu Narodowego w Warszawie dotarł we wtorek do stolicy - poinformował prezes zakładów H. Cegielski Poznań SA Jarosław Lazurko.

W zakładach Cegielskiego, które wykonywały konstrukcję, znajduje się jeszcze ostatni element iglicy - garaż na rozsuwany w czasie deszczu dach membranowy.

Trzeci element iglicy będzie przykręcony do dwóch wcześniejszych, które zostały przez naszych pracowników zespawane na miejscu w Warszawie. Po dostarczeniu garażu rozpocznie się operacja zapinania lin i ostateczny montaż iglicy, powiedział Jarosław Lazurko.

Po zmontowaniu iglica, na której oprócz specjalnego garażu dla dachu będą zamontowane cztery wielkoformatowe ekrany, podwieszona zostanie nad płytą boiska na 72 stalowych linach. Jej wierzchołek będzie najwyższym punktem Stadionu Narodowego i znajdzie się około 112 metrów nad poziomem Wisły. Dolna część iglicy znajdzie się 40 metrów nad poziomem boiska.

Stadion Narodowy w Warszawie (55 tys. miejsc, koszt 1,915 mld złotych) jest jednym z czterech obiektów, które gościć mają mecze Euro 2012 w Polsce.

źródło: PAP
zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer