BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Znamy logotypy polskich miast-gospodarzy Euro 2012!

W środę zaprezentowano oficjalne loga polskich miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Na oficjalnych logotypach polskich miast-gospodarzy Euro 2012 znalazły się: Warszawska Syrenka, gdański pomnik Neptuna i wrocławski Most Grunwaldzki. W myśl umowy z UEFA graficzne znaki miast występować będą obok logo EURO 2012.

Inną, oryginalną koncepcję graficznego zaprezentowania miasta przyjął Poznań, którego logo przedstawia piłkę, złożoną z kolorowych gwiazdek. Jak wyjaśnił podczas oficjalnej prezentacji tzw. logotypów łączonych prezydent miasta Ryszard Grobelny, znak ma symbolizować walory Poznania - know-how, otwartość i "odrobinę szaleństwa", wywołanego radością z faktu goszczenia wielkiego wydarzenia piłkarskiego.

Prezentacja łączonych logotypów polskich miast-gospodarzy, a pod tą nazwą kryje się znak graficzny miasta, występujący łącznie z oficjalnym logo mistrzostw, odbyła się w środę w Warszawie, w obecności prezydentów zainteresowanych miast, przedstawicieli UEFA z dyrektorem wykonawczym Martinem Kallenem, a także gości z Ukrainy, z dyrektorem turnieju Markijanem Łubkiwskim.

Jak podkreślił Kallen, uzgodnienie treści tzw. Wytycznych Marketingowych, będących załącznikiem do umów UEFA z miastami, zamyka kolejny etap przygotowań, a jednocześnie otwiera możliwość promocji gospodarzy poprzez wykorzystania oficjalnej symboliki turnieju UEFA EURO 2012. Jednym z narzędzi jest oficjalna strona internetowa UEFA, na której miasta mogą się prezentować wielomilionowej rzeszy kibiców w całej Europie.

Cztery polskie miasta zapewniły sobie prawo do utworzenia podstrony dedykowanej turniejowi na istniejącej już witrynie lub uruchomienia osobnej strony poświęconej prezentacji przygotowań do EURO 2012, a także do umieszczenia informacji na stadionach podczas rozgrywania meczów.

Sprawa promocji była tylko jednym z tematów uzgodnień pomiędzy UEFA a polskimi miastami. Jak z satysfakcją poinformował minister sportu Adam Giersz, efektem dobrze układającej się współpracy było także pozyskanie z UEFA dodatkowych środków finansowych na organizację oficjalnych stref kibiców.

Podczas negocjacji uzyskano również porozumienie w sprawie przyznania przez UEFA pewnej puli biletów przeznaczonych konkretnie dla mieszkańców miast-gospodarzy. To pewna nowość w systemie dystrybucji kart wstępu i, jak przyznał minister Giersz, sposób rozdziału tej puli nie został jeszcze szczegółowo opracowany.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer