BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarto krytą pływalnię w Barcinie

W Barcinie (woj. kujawsko-pomorskie) otwarto nowoczesny, kryty basen pływacki. Inwestycja, pierwsza tego typu w powiecie żnińskim, kosztowała ponad 12 mln zł.

W nowym obiekcie sportowo-rekreacyjnym znalazły się: basen pływacki i rekreacyjny, brodzik dla dzieci, jacuzzi, 77-metrowa zjeżdżalnia oraz zespół saun. Wybudowany za 12,5 mln zł obiekt to największa z ukończonych w tym roku inwestycji sportowych w regionie, wspieranych z funduszy samorządu wojewódzkiego.

Jak podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki, Gdy cztery lata temu sprawdzaliśmy stan bazy sportowej w regionie, okazało się, że aż dziewięć powiatów nie ma ani jednej krytej pływalni. Teraz wymazujemy te białe plamy na mapie naszego regionu.

I dodał: Pływalnia w Barcinie to pierwszy basen w powiecie żnińskim, a kolejny tego typu obiekt powstaje też w Żninie. Pierwsze pływalnie budujemy również w Radziejowie, Rypinie i Nakle.

Budowę pływalni w Barcinie samorząd województwa wsparł prawie 4 mln zł z wojewódzkiego budżetu. Budowa trwała prawie rok, a basen jest już otwarty dla wszystkich mieszkańców regionu.

W tym roku Urząd Marszałkowski w Toruniu przeznaczył na budowę obiektów sportowych 70 mln zł. Pieniądze wydano na inwestycje realizowane w ramach rządowo-samorządowego programu "Moje Boisko-Orlik 2012", a także budowę hal sportowych, sal gimnastycznych stadionów, boisk i pływalni.

źródło: PAP
zdjęcie: AFP

logo footer