BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Park Wodny w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej powstanie nowoczesny Park Wodny. Ma on być gotowy w przyszłym roku. To będzie jeden z największych i najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce i zarazem największy tego typu obiekt w województwie śląskim - zapowiada inwestor budowanego w Rudzie Śląskiej Aquaparku.

Kompleks Parku Wodnego ma się wyróżniać na tle konkurencji. Dzięki zaplanowanym atrakcjom, służyć ma nie tylko mieszkańcom regionu, stanie się też magnesem przyciągającym turystów.

Niedawno na plac budowy Parku Wodnego w Rudzie Śląskiej wjechał 30-metrowy żuraw, drugi dołączy do niego w kolejnych tygodniach. To zapowiedź intensyfikacji prac. Rudzki aquapark ma też już pierwszą ścianę. Jest to fragment budynku od strony wschodniej, mówi Ewa Truchan, Prezes Zarządu Spółki Inwestycyjnej.

Na około 4-hektarowej działce przy ul. Kłodnickiej od kilku tygodni jeżdżą wywrotki i koparki. Na jesieni przyszłego roku stanie tam Park Wodny. Miłośników wodnej rekreacji na pewno zainteresują zaplanowane atrakcje, a tych szykuje się całkiem sporo. Park Wodny to część basenowa i tzw. część sucha.

Nowością w skali kraju ma być dach budynku. Skonstruowany został tak, by przepuszczał naturalne światło, co pozwoli osobom przebywającym w części basenowej zażywać kąpieli słonecznej. Najważniejszą częścią obiektu będzie hala z centralnie położonym basenem rekreacyjnym o zróżnicowanych funkcjach. Nie zabraknie basenu ze sztucznymi falami i grotą, a także jacuzzi. Niewątpliwą atrakcją będzie rwąca rzeka, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Ponadto stworzymy unikalne miejsca wypoczynku i relaksu. W basenie "laguna" z systemem powietrznych gejzerów i dysz masujących odpoczną osoby w każdym wieku. Dla miłośników sportu przewidziano wydzieloną, specjalnie przystosowaną część basenową. W kompleksie funkcjonować też będzie całoroczny basen zewnętrzny, natomiast dla spragnionych wrażeń przeznaczone są aż cztery zjeżdżalnie, w tym najnowsze ślizgawki rurowe, wylicza Sławomir Kamiński ze spółki inwestycyjnej Park Wodny w Rudzie Śląskiej.

To jednak nie wszystko. Odwiedzający rudzki park wodny będą się mogli udać do strefy saun lub na wybrane zabiegi zdrowotne. Spacer "ścieżką zmysłów" to kolejny punkt na mapie wodnej rekreacji obiektu. Rozbudowana strefa sucha podzielona zostanie na część sportową i fitness, a także na część restauracyjną. Wszystko to w bujnej, roślinnej aranżacji, która sprawi, że poczujemy się niczym na egzotycznej wyspie.

Inwestor już dziś zapowiada, przystępne ceny oferowanych usług, tak aby każdy mógł skorzystać z ulubionych wodnych uciech.

Budowa Parku Wodnego w Rudzie Śląskiej kosztować będzie około 82 mln zł. Pieniądze pochodzą z zaciągniętego przez spółkę Park Wodny kredytu, którego poręczycielem jest miasto. W pierwotnych założeniach Park Wodny w Rudzie Śląskiej miał być budowany na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. Wówczas podjęto współpracę z firmą Miastoprojekt Wrocław. Ostatecznie partner prywatny przekazał swoje udziały miastu, które obecnie posiada 100 proc. udziałów w spółce inwestycyjnej.

źródło: www.mmsilesia.pl
zdjęcie: Mat. prasowe

logo footer