BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Radom ma dwa nowe aquaparki

Budowa aquaparku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 na Ustroniu dobiegła końca. We wtorek 2 listopada kryta pływalnia Neptun została otwarta.

Aquapark "Neptun" mieści się w piętrowym budynku przy ul. Wyścigowej 49. Znajduje się w nim hala basenowa z basenem pływackim o wymiarach 25 x 16m, basenem do nauki pływania 10 x 12,5 m, basenem rekreacyjnym o powierzchni 142 m kwadratowych i basenem dla dzieci - 58 m kwadratowych. Obiekt spełnia wszystkie normy wymagane przez Światową Federację Pływacką (FINA) oraz Polski Związek Pływacki dla organizacji zawodów pływackich rangi krajowej. Widownia będzie mieściła co najmniej 300 osób. W obiekcie znajdą się także dwie ślimakowate zjeżdżalnie rurowe, sauny (fińska i rzymska), szatnie oraz punkt gastronomiczny.

Obok pływalni wybudowane zostało oświetlone i ogrodzone boisko wielofunkcyjne z nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 44 m x 24 m.

Całkowity koszt budowy aquaparku w Radomiu wyniósł ponad 18 mln zł. Wykonawcą prac była firma Skanska.

Od środy czynny jest również aquapark na terenie budowanego przez firmę AIG/Lincoln Polska "Centrum Słonecznego". Wybudowano tam również sezonowe lodowisko, plac zabaw dla dzieci oraz amfiteatr z około 400 miejscami siedzącymi.

źródło i zdjęcie: www.radom.pl

logo footer