BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Uchwała "Strategia rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku" przyjęta

Rozwój sportu masowego, budowa hali na 20 tys. widzów, basenu olimpijskiego i modernizacja stadionu Polonii - o tym między innymi czytamy w uchwale o "Strategii rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku"

Rada stolicy przyjęła uchwałę o "Strategii rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku". Dokument przygotowało kierownictwo Biura Sportu, które ma zajmować się jego realizacją. W strategii przedstawiono analizę sytuacji w latach 2006-2009. W tym czasie nakłady na sport wzrosły w stolicy czterokrotnie, na inwestycje dwunastokrotnie. Przybyło także 300 klubów.

Wychowanie fizyczne dzieci i sport szkolny, sport jako forma aktywności fizycznej mieszkańców, szkolenie i współzawodnictwo sportowe, kształcenie i doskonalenie kadry trenerskiej oraz budowa i modernizacja infrastruktury sportowej to pięć najważniejszych celów rozwoju opisanych w "Strategii rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku".

W dokumencie zapisano, że muszą powstać: stadion lekkoatletyczny (na terenach dzisiejszej Skry), spełniający standardy światowe, pływalnia olimpijska, wielofunkcyjna hala sportowa o pojemności 15 – 20 tys. miejsc i stadion piłkarski z widownią dla 15-20 tys. osób (na obiekcie użytkowanym przez Polonię).

Kontynuowany ma być program budowy boisk wielofunkcyjnych, tzw. syrenek. W "Strategii rozwoju sportu w Warszawie do 2020 roku" zapisano rolę sektorów publicznego, społecznego i prywatnego w realizacji zadań z podkreśleniem roli inwestorów prywatnych. Stadion przy ul. Konwiktorskiej ma być rozbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: www.stadiony.net

logo footer