BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe obiekty sportowe na Targówku i we Włochach

Dzieci i młodzież z Targówka mogą już korzystać z nowoczesnego ogródka jordanowskiego. Nowym obiektem sportowym mogą się także cieszyć mieszkańcy Włoch i Okęcia.

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła wraz z władzami dzielnic VIII Ogród Jordanowski na Targówku przy ul. Suwalskiej 13 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Gładkiej 18.

Jak podkreślała Prezydent m.st. Warszawy inwestycje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych i przekładają się na realne możliwości dbania o kulturę fizyczną dzieci i młodzieży:

W Warszawie 7,5 tys. dzieci w 453 grupach szkolnych rozwija swoje umiejętności w wybranych przez nich dyscyplinach sportowych w ramach programu"Sportowy talent". Zapewniliśmy też optymalne warunki do szkolenia młodych sportowców w ramach programu "Ze szkoły na Olimp", mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Działalność ogródka jordanowskiego na Targówku zainaugurowały rozgrywki drużynowe w piłce nożnej a jego historię przybliżyła krótką prezentacją Katarzyna Patrzyczna - dyrektor ośrodka.

W ramach rozbudowy obiektów sportowych na Targówku wykonano modernizację budynku, który został powiększony o szatnię, magazyny, sanitariaty. Zbudowano nowoczesne boiska do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne zgodne z założeniami programu "Orlik 2012". Wykonano także skate park oraz plac zabaw dla dzieci. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

W dzielnicy Włochy nowy obiekt sportowy również otworzyły rozgrywki, tym razem halowe oraz pokazy pływackich umiejętności dzieci z różnych grup wiekowych i występy artystyczne.

W ramach Ośrodka Sportu i Rekreacji powstała kryta pływalnia, hala sportowa oraz kręgielnia. Wartość inwestycji wynosi 42 mln zł. Budynek krytej pływalni i hali sportowej stanowią dwa odrębne obiekty, które mogą działać niezależnie. Sercem obiektu jest nowoczesna kryta pływalnia z trzema basenami: sportowym o wymiarach 25m na 12,5 m, drugim szkoleniowo-rekreacyjnym służącym do nauki pływania i zawierającym różne atrakcje m.in. 50 metrową zjeżdżalnię, sztuczną rzekę, gejzer powietrzny. Baseny obserwować będzie można z mieszczącej 150 miejsc widowni. W ramach kompleksu możliwe będzie korzystanie z 2 sal squasha, siłowni (58 m2), zespołu fitness, a także z centrum rozrywki, w którym znajdzie się ośmiotorowa kręgielnia, bilard oraz strefa taneczna.

źródło i zdjęcie: www.um.warszawa.pl

logo footer