BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozbudowa Portu Lotniczego w Gdańsku

W piątek, 5 listopada, zarząd portu lotniczego w Gdańsku podpisał umowę na dofinansowanie z unijnych funduszy na jego rozbudowę kwotą ponad 87 mln zł. Wartość realizowanego programu inwestycyjnego przewidzianego na lata 2009-2015 wynosi 396 mln zł.

Całkowite dofinansowanie inwestycji w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi ponad 178 mln zł.

Rzecznik portu Michał Dargacz poinformował, że podpisana w piątek umowa dotyczy budowy drugiego terminalu pasażerskiego wraz z infrastrukturą oraz rozbudowy i modernizacji infrastruktury lotniskowej i portowej. Jest to najważniejsza i najdroższa część realizowanego programu inwestycyjnego.

Plan rozbudowy gdańskiego lotniska przewiduje ponadto powstanie m.in. dodatkowej drogi kołowania, nowej bazy technicznej i płyty postojowej. Prace mają się zakończyć w pierwszym półroczu 2012 r.

Po rozbudowie lotnisko w Gdańsku będzie mogło obsłużyć do 5 mln pasażerów rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. Oprócz funduszy unijnych, pieniądze na inwestycje pochodzą z emisji obligacji, podwyższenia kapitału przez wspólników oraz ze środków własnych spółki.

Po dziesięciu miesiącach 2010 r. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 1,9 mln pasażerów i zanotował 18-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

źródło: www.ttg.com.pl
zdjecie: www.gdansk.pl

logo footer