BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konferencja "Jak zarządzać nowoczesnymi obiektami sportowymi w Europie"

16 listopada na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędzie się konferencja dotycząca zarządzania nowoczesnymi obiektami sportowymi w Europie. Spółka EURO Poznań 2012 zaprosiła ekspertów z rynku europejskiego, by podzielili się fachową wiedzą i doświadczeniem.

Wraz z rozpoczęciem postępowania na wybór dzierżawcy stadionu, które prowadzi spółka EURO Poznań 2012, zorganizowana zostanie konferencja dotycząca zarządzania nowoczesnymi obiektami sportowymi w Europie. Zaplanowana została na wtorek, 16 listopada br. i odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu. W ramach strategii związanej z wyborem dzierżawcy, spółka zdecydowała o zaproszeniu ekspertów i praktyków zarządzających w szczególności obiektami w Niemczech, by przedstawić funkcjonujące i efektywne modele zarządzania.

Konferencję dotyczącą zarządzania nowoczesnymi obiektami sportowymi w Europie rozpocznie wykład inauguracyjny poprowadzony przez prof. dr hab. Henryka Gawrona z Katedry Inwestycji i Nieruchomości UE w Poznaniu. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się praktycy zarządzający obiektami sportowymi m.in. w Kolonii, Berlinie i Frankfurcie, przedstawiciele Niemieckiego Związku Operatorów Stadionowych oraz firm związanych z organizacją wydarzeń meczowych i tzw. "facility management".

Konferencja skierowana jest do środowiska biznesowego i władz miasta. Za pośrednictwem mediów informacje dotyczące planów zarządzania obiektem mają dotrzeć także do mieszkańców Poznania. Z uwagi na udział sponsora wydarzenie ma również wymiar komercyjny i gwarantuje zysk dla miasta.

Poznańska inwestycja otwiera nowe możliwości. Stadion jest przystosowany do organizacji masowych wydarzeń sportowych, kulturalno-rozrywkowych, a także spotkań biznesowych. Dysponuje obszerną powierzchnią inwestycyjną z przeznaczeniem na działalność handlową i biznesową. Powierzenie obiektu sportowego firmie zewnętrznej jest najbardziej popularną formą zarządzania. Dzięki takiej organizacji obiekty generują wysokie dochody poprzez organizację, poza meczami piłki nożnej, również wielkich przedsięwzięć o charakterze kulturalno-rozrywkowym i biznesowym.

UEFA EURO 2012TM przyczyniło się do powstania nowych, wielofunkcyjnych obiektów sportowych klasy elite w Polsce. Pierwszą zakończoną inwestycją jest Stadion Miejski w Poznaniu, otwarty 20 września 2010 r. W przyszłym roku dołączą obiekty w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Patronat merytoryczny nad konferencją dotyczącą zarządzania nowoczesnymi obiektami sportowymi w Europie objęli: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz KKS Lech Poznań, patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Merkury, TVP Poznań. Sponsorem konferencji została firma Micros Fidelio.

źródło i zdjęcie: www.poznan.pl

logo footer