BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Głosuj na imiona polsko-ukraińskich maskotek Euro 2012!

Jakie imiona będą nosić polsko-ukraińskie maskotki Euro 2012? Wyboru dokonają kibice. Głosować można do 3 grudnia.

Maskotkami są bliźniacy w polskim i ukraińskim stroju piłkarskim. Polska na koszulce ma numer 20, a ukraińska 12. Ich wizerunek zaprezentowano podczas uroczystości w Teatrze Polskim w Warszawie, na 570 dni przed rozpoczęciem turnieju.

Głosy na imiona maskotek można oddawać poprzez stronę UEFA.com, we wszystkich restauracjach McDonald's w krajach, które są gospodarzem turnieju i podczas show związanych z maskotkami w ośmiu miastach-gospodarzach. Do wyboru są trzy pary imion (na pierwszym miejscu imię polskiej maskotki): Slavek - Slavko, Siemko - Strimko i Klemek - Ladko. Wyniki zostaną ogłoszone 4 grudnia.

Polsko-ukraińskie maskotki Euro 2012 odwiedzą wszystkie miasta, które będą gościć mecze UEFA EURO 2012. Specjalne prezentacje odbędą się także 17 listopada podczas meczu towarzyskiego Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej w Poznaniu oraz Szwajcaria - Ukraina w Genewie.

Mistrzostwa w 2012 roku wspólnie zorganizują Polska i Ukraina. Mecz otwarcia zaplanowano na 8 czerwca w Warszawie, a finał 1 lipca w Kijowie. W Polsce spotkania będą się odbywać także w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, a na Ukrainie w Charkowie, Lwowie i Doniecku.

źródło i zdjęcie: PAP

logo footer