BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Województwo świętokrzyskie chce zorganizować Euro 2012 dla Dzieci

Województwo świętokrzyskie zamierza wiosną 2012 roku zorganizować Euro 2012 dla Dzieci - Youth Euro 2012. Wydarzeniem tym zainteresowana jest UEFA.

Pomysł organizacji imprezy Euro 2012 dla Dzieci zrodził się w Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Jak powiedział prezes ROT Jacek Kowalczyk, impreza nie będzie przeznaczona dla młodych zawodowców, ale amatorów; będzie to festiwal amatorskiej piłki nożnej dla dzieci. Polskę reprezentowałaby drużyna z woj. świętokrzyskiego wyłoniona w preeliminacjach. Oprócz niej zagrałoby 15 drużyn - z Ukrainy i krajów, które zakwalifikują się do mistrzostw Europy.

Kowalczyk poinformował, że HATTRICK - agenda UEFA zajmująca się amatorskim sportem młodzieży i popularyzacją piłki nożnej, zainteresowana jest udziałem w Euro 2012 dla Dzieci - Youth Euro 2012.

Pomysł ma służyć wypromowaniu województwa świętokrzystkiego jako regionu przyjaznego dzieciom, w którym funkcjonuje Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Park Jurajski w Bałtowie i wiele innych atrakcji. Młodzi piłkarze mieliby okazję poznać te miejsca. Pomysł stanowi część strategii promocji regionu jako województwa dzieci, miejsca w którym najmłodsi czują, że są najważniejsi i zawsze będą mile widziani.

Prezes przewiduje, że 10-dniowa impreza, w której uczestniczyć będzie ok. 500 osób, będzie kosztowała ok. 1 mln zł. Według założeń, mistrzostwa zorganizuje samorząd województwa świętokrzyskiego z PZPN, Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej, spółką EURO 2012 i HATTRICK z ramienia UEFA.

Centrum zawodów mają być Kielce, a mecze będą się odbywały w miejscowościach regionu, które mają zmodernizowane stadiony.

źródło: PAP
zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer