BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Hala sportowa w Wesołej już gotowa!

W Wesołej przy gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego otwarto nowoczesną hale sportową. Ten trzykondygnacyjny budynek przystosowany jest do rozgrywania meczów piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, badmintona oraz ćwiczeń gimnastycznych.

Musze powiedzieć, że gdy przyszedłem na tę salę, to się zachwyciłem, mimo, że mam do czynienia z inwestycjami i to nie tylko tymi małymi, mówił wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. To obiekt, który ma służyć młodzieży i wszystkim mieszkańcom, a jak ważny jest sport w naszym życiu chyba nie ma sensu nikogo przekonywać.

Hala sportowa w Wesołej może być także dzielona za pomocą podnoszonych kotar na cztery części, z czego trzy dla grup ćwiczących i jedna oddzielająca ściankę do wspinaczki. W obiekcie jest część rekreacyjna składająca się z sali fitness i sali judo na I piętrze, sala do szermierki na II piętrze oraz klatki schodowe z windą zapewniającą dostęp osobom niepełnosprawnym.

Budowa obiektu rozpoczęła się 14 listopada 2008 r. Koszt inwestycji to około 18 mln zł - jest to największa taka inwestycja w dzielnicy.

W latach 2007-2010 w Warszawie powstało m.in. 8 ogólnodostępnych i bezpłatnych Syrenek (wielofunkcyjnych boisk sportowo-rekreacyjnych), 12 Orlików, 8 sezonowych lodowisk, zbudowano i zmodernizowano m.in. 25 sal gimnastycznych, 77 boisk przyszkolnych i 2 pływalnie. Powstały nowe Ośrodki Sportu i Rekreacji w trzech dzielnicach.

źródło i zdjęcie: www.um.warszawa.pl

logo footer