BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Umowa na projekt zagospodarowania przestrzennego wokół Stadionu Narodowego

17 listopada br. Narodowe Centrum Sportu zawarło umowę z pracowniami architektonicznymi Jems Architekci Sp. z o.o. i Dawos Sp. z o.o. na opracowanie projektu zagospodarowania przestrzennego terenu wokół Stadionu Narodowego w Warszawie, w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Finałowego Turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™.

Przedmiotem umowy z Jems Architekci Sp. z o.o. i Dawos Sp. z o.o. jest opracowanie projektu zagospodarowania przestrzennego działki pomiędzy Stadionem Narodowym a skrzyżowaniem ul. Targowej z ul. Zamoyskiego. Zgodnie z wymogami UEFA teren ten zostanie przeznaczony na niezbędną do przeprowadzenia turnieju infrastrukturę - parkingi tymczasowe, place przeznaczone na potrzeby gości i sponsorów UEFA.

Zgodnie z umową, projekt powinien być gotowy za 5 miesięcy. Następnie w oparciu o projekt zostanie wybrany wykonawca.

Infrastruktura komunikacyjna zostanie przygotowana w taki sposób, aby w maksymalnym stopniu zapewnić jej docelową lokalizację i funkcjonowanie, po Mistrzostwach.

W 2012 roku, rozpocznie się wdrażanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół Stadionu Narodowego, tzw. I etap Narodowego Centrum Sportu. Koncepcja ta zakłada przywrócenie charakteru rekreacyjno-sportowego okolic Stadionu Narodowego w Warszawie, zgodnego z Miejscowym Planem Zagospodarowania, oczekiwaniami zarówno inwestora jak i władz miasta.

W ramach inwestycji istnieje kilka rekomendowanych wariantów i jest to m.in. budowa stadionu lekkoatletycznego lub hali widowiskowo-sportowej, boisk treningowych wraz z zapleczem sportowym, hoteli.

Inwestycje te mają być uzupełnieniem Stadionu Narodowego i wspierać jego funkcje sportowe, kulturalne, biurowo – konferencyjne i rozrywkowe, powiedział Rafał Kapler, Prezes NCS.

Koncepcja zagospodarowania została opracowana także pod kątem zachowania terenów rezerwowych, tak by była możliwość ich wykorzystania na potrzeby wielkich imprez oraz wydarzeń plenerowych.

źródło i zdjęcie: www.stadionnarodowy.org.pl

logo footer