BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wybierz nazwę ulicy prowadzącą do PGE Arena!

Jaką nazwę powinna nosić ulica prowadząca na stadion PGE Arena? Padły różne propozycje i dlatego nazwa zostanie wybrana podczas konsultacji społecznych.

Dzisiaj prowadząca do stadionu PGE Arena ulica nosi tymczasową, roboczą nazwę ulicy Stadionowej. Wciąż jednak trwają dyskusje, jaką nazwę powinna otrzymać ta ulica w przyszłości. Debata na ten temat odbyła się już na początku listopada w siedzibie komisji Kultury i Sportu Rady Miasta w Gdańsku.

Spotkaliśmy się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, mówi Marek Bumblis, szef komisji ostatniej kadencji Rady Miasta. Radą Dzielnicy, radnymi z Letnicy, kibicami Lechii i przedstawicielami klubu. Padły różne propozycje: Naszej Lechii, Biało-Zielonych czy Pokoleń Lechii. Postanowiliśmy, że nazwa ulicy prowadzącej do PGE Arena powinna zostać wybrana podczas konsultacji społecznych.

Zanim jednak konsultacje ruszyły, na pomysł ochrzczenia przystadionowej ulicy wpadli okoliczni mieszkańcy. Rada Osiedla Letnica podjęła jednogłośnie uchwałę, by ulicę obok stadionu nazwać ulicą Redewki. Tam, gdzie teraz stoi PGE Arena, kiedyś płynęła rzeka Redewka. Chcemy w ten sposób przypomnieć historię tego miejsca, na zawsze zmienionego przez inwestycję, tłumaczy Tomasz Snarski, mieszkaniec dzielnicy.

Uważamy, że to nazwa najmniej kontrowersyjna, a jednocześnie kojarzona z dzielnicą. I znacznie lepiej do niej pasująca niż na przykład ul. Lechistów, dodaje Łukasz Słódzinka, jeden z członków rady. Poza tym wydaje się być łatwa do wymówienia przez obcokrajowców, co też jest nie bez znaczenia.

I co najważniejsze - jak twierdzą mieszkańcy - idealnie wpisuje się w historię tej do niedawna zapomnianej części miasta.

Czy propozycja mieszkańców zyska poparcie? Na odpowiedź trzeba trochę poczekać. Po wyborach właściwa komisja Rady Miasta która zajmie się tą kwestią, wyjaśnia Bumblis.

źródło: www.trojmiasto.gazeta.pl
zdjęcie: Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

logo footer