BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

TRIAS S.A. zainstalował największe w Polsce telebimy na Stadionie Miejskim w Poznaniu

TRIAS S.A. zamontował ekrany diodowe na modernizowanym na potrzeby Mistrzostw Europy 2012 Stadionie Miejskim w Poznaniu. Będą to największe telebimy spośród wszystkich zainstalowanych na stadionach w Polsce.

Dwa ekrany diodowe - każdy o powierzchni ponad 115 m2 i wymiarach: wysokość 8 m, szerokość 14,4 m zostały zamontowane na specjalnych konstrukcjach, które są integralną częścią dachu stadionu i znajdują się za bramkami. To pierwsze w naszym kraju ekrany LED o tak dużej powierzchni zainstalowane na obiekcie sportowym.

Ekrany diodowe stanowią nieodłączny element nowoczesnych stadionów, powiedział Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu Trias S.A.

Telebimy na stadionie w Poznaniu umieszczono ponad 30 metrów nad ziemią, a obrazy na nich wyświetlane będą dobrze widoczne z każdego miejsca na stadionie.

Ekrany zostały wykonane w technologii 2R1G1B. Oznacza to, że na jeden piksel obrazu składają się 4 diody (2 red, 1 green, 1 blue). Telebimy mają rozdzielczość rzeczywistą 25mm i rozdzielczość wirtualną 12,5mm.

Każdy telebim został zbudowany ze 120 pojedynczych modułów. Waga jednego modułu to ok. 55 kg. Telebimy charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wilgoć i wodę. Dopuszczalna temperatura otoczenia dla sprzętu zawiera się w przedziale -25 st. C do +55 st. C.

Na Stadionie Miejskim w Poznaniu docelowo ma zostać zainstalowany system zarządzający ekranami. Są to procesory obrazu oraz niezawodny system sterowania obrazem i treścią Digital Signage. Dodatkowo komputer sterujący ekranami wzbogacony jest w specjalne oprogramowanie na potrzeby organizacji zawodów sportowych. Program ten umożliwia wyświetlanie tekstów i obrazów video o różnych formatach.

-------

TRIAS S.A. to firma z ponad 10-cio letnim doświadczeniem na rynku multimediów. Spółka jest liderem w branży Event Engineering i Audio Video Integration. Firma zajmuje się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań z zakresu multimediów i oświetlenia oraz tworzeniem i integracją systemów teletechnicznych.

źródło i zdjęcie: TRIAS S.A.

logo footer