BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarto już 1504 Orlika!

Już 1504 boiska otwarto w ramach Programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Do końca tego roku liczba oddanych do użytku Orlików powinna przekroczyć 1700 - informuje Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

19 listopada program pokonał kolejną granicę, otwarty został m.in. 1500 Orlik w Polsce - w Skarżysku Kamiennej. To już drugie boisko wybudowane w tym mieście i 33-cie w województwie świętokrzyskim.

Program budowy ogólnodostępnych i bezpłatnych boisk w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012" ruszył w 2008 roku. Od tego czasu w całej Polsce powstały już 1504 Orliki, w których skład wchodzą nowoczesne boisko piłkarskie ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne. Kompleksy te wyposażone są w sztuczne oświetlenie, szatnie i zaplecze socjalne.

Do tej pory najwięcej boisk zostało otwartych w województwie wielkopolskim - 177 obiekty i kujawsko-pomorskim -132 kompleksy. W województwie zachodniopomorskim można zaobserwować największe nasycenie boisk ze względu na stosunek liczby wybudowanych Orlików do gmin znajdujących się w danym województwie - 99%. Na kolejnych miejscach znajdują się województwo pomorskie (93%) i kujawsko-pomorskie (92%).

Do końca tego roku liczba oddanych do użytku Orlików powinna przekroczyć 1700.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie ogranicza się jedynie do budowy obiektów, ale również dba, aby powstałe obiekty tętniły życiem. Dlatego na jesieni tego roku na wybudowanych boiskach rozegrany został Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Do rywalizacji zgłosiło się blisko 10 tysięcy drużyn, w barwach których wystąpiło ponad 100 tysięcy chłopców i dziewczynek. Był to jeden z największych tego typu turniejów w całej Europie.

źródło: www.samorzad.pap.pl
zdjęcie: www.orlik2012.pl

logo footer