BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wiemy gdzie powstaną nowe place zabaw - nagroda za frekwencję w wyborach

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zapowiedział, że sfinansuje budowę bogato wyposażonych placów zabaw w miastach i gminach w regionie, w których zostanie osiągnięta największa frekwencja wyborcza. Wiadomo już, gdzie zostaną one wybudowane.

Wojewódzki rekord uzyskała Nieszawa w powiecie aleksandrowskim, w której do urn poszło ponad 70 procent mieszkańców.

Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom naszego konkursu frekwencyjnego. Jestem przekonany, że tym najważniejszym zyskiem jest w tym przypadku wybór do samorządowych władz gmin, powiatów i województwa najlepszych kandydatów, cieszących się rzeczywistym zaufaniem społecznym. Ludzi, którzy będą rzeczywistymi liderami i rzecznikami interesów społeczności, które ich wybrały, podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Klasyfikację konkursową przeprowadzono w pięciu kategoriach: największe miasta regionu (tu sklasyfikowaliśmy wszystkie miasta na prawach powiatu oraz Inowrocław), stolice powiatów ziemskich, pozostałe gminy miejskie, gminy wiejsko-miejskie, gminy wiejskie.

Za najwyższą frekwencje place zabaw powstaną: w Nieszawie (frekwencja 71,02%), Ciechocinie (69,84%), Górznie (61,49%), Radziejowie (54,46%) i Grudziądzu (41,07%).

O lokalizacji placów zabaw w województwie kujawsko-pomorskim zdecydują zarządy gmin po konsultacji ze społecznościami zamieszkującymi rejony tych obwodów wyborczych, w których padły gminne rekordy frekwencji.

źródło i zdjęcie: www.portalsamorzadowy.pl

logo footer