BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy stadion w Lublinie powstanie do 2013 roku

Nowy stadion miejski w Lublinie ma powstać do końca 2013 roku. Budowa tego nowoczesnego obiektu ma kosztować 155 mln zł. Ponad 40 proc. tej kwoty to dotacja z funduszy unijnych.

Wiceprezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk podpisali we wtorek umowę o dofinansowaniu inwestycji ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto Lublin otrzymało na budowę stadionu dotację w wysokości blisko 67,4 mln zł.

Możemy już ogłaszać przetargi, jeszcze w tym roku rozpoczną się procedury wyłaniania wykonawców. Stadion będzie zlokalizowany w bardzo dobrym miejscu, przy ul. Krochmalnej, gdzie obok powstanie, mniej więcej w tym samym czasie, centrum komunikacyjne, powiedział Żuk.

Nowy stadion w Lublinie
pomieści 15,5 tys. widzów. Trybuny będą zadaszone. Płyta główna stadionu będzie pokryta naturalną trawą. Projekt przewiduje też wybudowanie bieżni tartanowej oraz dwóch pełnowymiarowych boisk treningowych (jedno o nawierzchni z trawy naturalnej a drugie - z trawy syntetycznej).

Oprócz zaplecza sanitarnego i administracyjnego będą tam sale do ćwiczeń. Dogodny dojazd do stadionu ma zapewnić przebudowa układu komunikacyjnego i wybudowanie sieci dróg wokół obiektu wraz ze zjazdami do parkingów, na których łącznie ma się zmieścić ponad tysiąc samochodów. Kompleks będzie ogrodzony i monitorowany. Nowy stadion w Lublinie który ma powstać do końca 2013 roku ma spełniać wymogi PZPN oraz międzynarodowych federacji piłkarskich.

To ważna inwestycja zarówno dla mieszkańców Lublina jak i regionu, podkreślił Grabczuk.

Stadion powstanie na terenach po dawnej cukrowni, zamkniętej w 2008 r. W październiku miasto przejęło grunty po cukrowni od Krajowej Spółki Cukrowej. Za przejęcie prawa użytkowania wieczystego 18 ha terenu przy ul. Krochmalnej, w pobliżu przepływającej przez Lublin rzeki Bystrzycy, miasto zapłaci KSC 9,5 mln zł. 10 proc. ceny będzie zapłacone do końca 2010 r., a reszta - w dwóch ratach - w roku przyszłym.

źródło: PAP
zdjęcie: www.kurierlubelski.pl

logo footer