BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Polskie i ukraińskie hotele już zaczęły rywalizować o drużyny Euro 2012

O 16 drużyn, które wystąpią podczas mistrzostw Euro 2012, już zaczęły rywalizować hotele: 21 w Polsce i 17 na Ukrainie. Podczas rozgrywanych mistrzostw hotele mogą zarobić nawet po 2 mln złotych.

21 polskich hoteli i 17 na Ukrainie konkuruje ze sobą o to, które z nich będą gościły drużyny piłkarskie podczas Euro 2012. Muszą spełniać standardy UEFA czyli mieć co najmniej cztery, a najlepiej pięć gwiazdek, sauny, gabinety masażu, salę do rehabilitacji i ćwiczeń oraz boisko, do którego można dotrzeć w ciągu maksymalnie 20 minut.

W Polsce cztery obiekty powstają od podstaw, trzynaście zakończyło już modernizację, a cztery właśnie ją przechodzi. Wszystkie liczą nie tylko na duży zarobek podczas samych mistrzostw, lecz także na to, że w przyszłości na zgrupowania będą przyjeżdżały do nich kluby piłkarskie z całej Europy. Oczywiście poza zwykłymi klientami.

Bartosz Remplewicz, właściciel firmy Remes, z myślą o mistrzostwach zainwestował ponad 40 mln zł w budowę Hotelu Sport & Spa w Opalenicy. Na terenie otwartego już w kwietniu tego roku obiektu znajdują się basen, jacuzzi, bicze wodne, a nawet kriokomora. Właściciel liczy na to, że pierwsza drużyna piłkarska przyjedzie do hotelu jeszcze przed mistrzostwami, np. w ramach zgrupowania szkoleniowego.

Najwięcej do zyskania, lecz jednocześnie do stracenia - ze względu na wielkość inwestycji - mają nowe obiekty. Rekordzistą jest piłkarski hotel w Ostródzie, który będzie kosztował 67 mln zł. O połowę tańszy będzie obiekt powstający w Gniewinie.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna
zdjęcie: www.hotele.pl

logo footer